Сучасні стосунки сприймаються зовсім інакше, ніж у минулі століття. Сім’я сьогодні бачиться як добровільне партнерство, а не як система, яка допомагає виживати у суворому світі. Тому певні поради для сімейних стосунків уже не є актуальними. Ясно одне: шлюб має будуватися на взаємоповазі, турботі та любові. Без обману та маніпуляцій.
Якщо проблема незначна, ця стратегія може стати в нагоді: партнери просто забудуть про інцидент. А якщо предмет сварки важливий? Ви щоразу повертатиметеся до нього (нехай навіть подумки). Мовчання не вирішить проблеми.
Негативні емоції будуть накопичуватися і в якийсь момент вирвуться назовні. Є ризик, що ви спрямуєте свій гнів на невинних «жертв» – дітей, батьків, співробітників.
Промовчи і вчини по-своєму
Це версія вище описаної поради, яка завдає шкоди вашому партнеру. Ви таким чином саботуєте його думку, не конструктивно обговорюючи проблему. Вам байдуже, що думає чоловік? Він ні в чому не розуміється, його можна не слухати?
Правда все одно вийде на світ божий, і партнер почуватиметься обдуреним. А це не зміцнює стосунки.
Приховуй недоліки, показуй себе з найкращого боку
Ви під страхом смерті не здастеся перед чоловіком без макіяжу та укладання? Чи не знімаєте деякі предмети одягу в найінтимніші моменти, тому що у фігури є вади?
Гра в ідеал втомлює і вносить напругу. Всі люди хворіють, втомлюються, від них може пахнути згодом. Це все природно. І якщо ваш союз справді гармонійний, ніхто не звертатиме уваги на подібні «некрасивості».
Це не чоловіча / не жіноча справа
Сьогодні побутові, матеріальні, господарські обов’язки в парі настільки гнучкі, що ніхто вже не каже: Ти зобов’язаний робити це, а я роблю це. Партнери домовляються, виходячи з взаємного комфорту та практичності. Наприклад, якщо дружина добре заробляє, чоловік може запросто піти у декретну відпустку та вирощувати малюка. А питання «хто митиме посуд чи винесе сміття» у здорових стосунках взагалі не порушується.