“Секонд-хенд-щастя” – купи, одягни і… мучся!

Копіювати чуже щастя лише тому, що воно привабливо виглядає, - ідея не тільки дурна, але і вкрай небезпечна. Свою психіку потрібно захищати від токсичного «секонд-хенду» для дійсно свого щастя!

Чим небезпечне чуже щастя і чому воно не приносить задоволення, розповідає психолог Бенія Маріка:

“Свого часу в одному з творів Лев Толстой написав, що всі щасливі сім’ї одна на одну схожі. А звідси можна зробити висновок, що, мовляв, і всі щасливі люди теж подібні, практично як з одного інкубатора. Що дивно, на вигляд воно, найчастіше, так і буває, варто тільки відкрити інстаграм.

Однак якщо копнути глибше, то можна зрозуміти, що щастя, швидше за все, буде зовсім по-різному організованим та особливими, унікальними шляхами досягнуте. А, отже, копіювати чуже щастя лише тому, що воно привабливо виглядає, ідея не тільки дурна, але і вкрай небезпечна. Свою психіку потрібно захищати від токсичного «секонд-хенду» для дійсно свого щастя!

До того ж ми ніколи не дізнаємося, чим довелося заплатити за своє щастя конкретній людині. І я зараз говорю не про гроші. На жаль.

Два приклади “чужого” щастя, яке не приносить радості

Є метафора про шлях в чужих черевиках. Перш ніж засуджувати когось візьми його взуття і пройди його шлях, скуштуй його сльози, відчуй його біль. Наступи на кожен камінь, об який він спіткнувся…

Наприклад, збоку ми бачимо результат, і нічого не знаємо про процес. Чи легко дівчині далися події її життя: спочатку розлучення з чоловіком і відсутність дітей в тому шлюбі, після цього вагітність і народження дитини від коханого, покупка квартири в іпотеку, виплата цієї самої іпотеки, новий чоловік і життя з ним, розлука з ним і нова іпотека на нову квартиру більшої площі. Здавалося б, не життя – казка! Захотіла – отримала, не захотіла – позбулася.

Що ж всередині цього взуття, в якому дівчина крокує по життю? Каторжна праця, сльози ночами і пошуки чоловіка, який буде любити її незалежно від її грошей, а головне – зможе заробити більше за неї.

Ще один приклад про “чуже щастя”, коли тебе шматують і укладають туди, куди ти не тільки не хочеш, а й зовсім не вкладаєшся за жодними мірками. Наприклад, мама все життя мріяла стати лікарем. Її успішні однокласники стали лікарями і багато чого досягли в житті в соціально-кар’єрному плані. Ми ж дивимося на результат, чи не так? А чи щасливі ці люди і чого їм це коштувало зазвичай залишається за дужками. У дочки такої мами з дитинства починається підготовка до медичного інституту на всіх рівнях, від іграшок до збору грошей на майбутню освіту.

Дівчинці забороняються будь-які оцінки, крім відмінних, від неї потрібні грамоти та олімпіади, фізика-хімія-біологія – зубрити як отче наш і знати хоча б одну іноземну мову. Музична школа до купи, теж нехай буде. Кому від цього добре? Навіть якщо така донька таки стане лікарем, то яким? А швидше за все, її підсвідомість будь-яким способом зіллє цей тягар. Аж до погіршення зору або іншої «підходящої» хвороби. І це в кращому випадку. А ще можливі «погані компанії», наркотики, ранні вагітності, і так далі.

Чим саме небезпечне «секонд-хенд-щастя»

  • Все життя перетворюється в відбування терміну. Ти не живеш, а існуєш на рівні біоробота.
  • Тіло втрачає жвавість, очі гаснуть, хвороби накривають.
  • Живеш не своє життя, тобто виконуєш чужі бажання і мрії, а значить на свої у тебе немає ні сил, ні часу.
  • Втрачається сенс і до середини життя залишається руїна, яка нічого не хоче і нічого не відчуває, крім болю і байдужості.

Як зрозуміти, що ви вже начепили чуже щастя і як його позбутися?

  • Ти не знаєш, чого хочеш.
  • Нічого не радує, на роботу ходиш як на каторгу, або бізнес розвалюється.
  • Втрачається чутливість, аж до смаків їжі.
  • Починаються раптові проблеми, одна за одною.

У цього можуть бути і зовсім інші симптоми, дуже різні і несподівані, на перший погляд.

Для мене особисто немає нічого страшнішого, як вчити клієнта, як йому жити і що робити. Найважливіше – почути і побачити іншу людину. У чому її особиста унікальність і чого хочеться особисто їй. Бути поруч у цьому процесі, допомогти почути саму себе. Бо немає нічого гіршого, ніж типове квадратно-гніздове щастя, правильно?”

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook