Чому люди сумують перед своїм днем народження і що робити

Чому багатьом перед днем народження стає сумно, пояснює психолог.

Святкувати чи ні будь-яке свято – це суто індивідуальний вибір кожної людини. Але багатьом людям перед власним днем народження стає сумно. Свято викликає не радість, а печаль. Чому так відбувається, які можуть бути причини, пояснює у своїй статті психолог, тілесний терапевт, сексолог, Ольга Бичкова.

  1. Відчуття незадоволеністю життям: рік минув, але нічого суттєвого не відбулося. Ситуацію посилюють ще й соціальні мережі, в яких миготять фото тих, хто все встиг, загалом дуже щасливий та самодостатній. Людина неодмінно починає порівнювати ідеальну картинку з тим, що відбувається в її життя. І ці порівняння, як правило, не на користь.
  2. Страх дорослішання. У дитинстві ми радіємо кожному дню народження, адже він наближає нас до бажаного статусу – дорослої людини. А після певного віку ситуація змінюється. Людина по суті старіє, і як до цього ставитися радісно – для багатьох незрозуміло. Складно тішитися тим, що несе потенційні труднощі зі здоров’ям.
  3. Небажання бути в центрі уваги. Багато людей почувається некомфортно, коли до них проявляють надмірну увагу. Зазвичай це пов’язано з певним негативним досвідом та невпевненістю в собі. Але особливо гостро це відчувається у день народження. день народження.
  4. Відсутність уваги. Негативні емоції в очікування дня народження може викликати усвідомлення, що людина самотня. “Як можна радіти дню народження, якщо тебе нікому привітати” – думають у такому разі люди і ці думки вводять їх у стан печалі.
  5. Немає сенсу святкувати. “Все одно нічого не зміниться, це ні на що не впливає, то який сенс у святкуванні?”. Це можна почути від людей, у яких відбулася переоцінка цінностей. У такому разі варто з’ясувати, чому був втрачений сенс: наслідок нелюбові до себе, розчарування чи якихось конкретних історій.
  6. Відсутність позитивного досвіду. Багатьом день народження в дитинстві організовували батьки, це було веселе свято, тому людина у дорослому віці з нетерпінням очікую цього дня та відчуває його важливість. Якщо такого досвіду у людини не було, може бути незрозуміло, чому радіти.

Як поліпшити настрій всього за 5 хвилин

Як впоратися із сумом?

  • Дуже важливо зрозуміти, які саме потреби ховаються за загальним відчуттям незадоволеності. Коли визначите їх, ситуація миттєво стане зрозумілою.
  • Для цього варто спробувати внести власні позитивні сенси у цю подію. Найкраще з опорою на любов до себе та цінність власної особистості.
  • Не будьте надто вимогливі, дозволяйте собі слабкість і виявляйте емоції відкрито і безпосередньо. За хвилею смутку цілком може прийти хвиля радості і залишитися з вами надовго, якщо ви підтримаєте її позитивними думками.
  • Якщо ви розумієте, що у вашому житті є речі, які дуже сильно не задовольняють вас, а день народження загострює хвилювання, то, можливо, настав час змін.

Головною моєю рекомендацією, яка допоможе вам впоратися зі складними переживаннями, є порятунок від очікувань, пов’язаних з майбутнім святом і того, як до нього заведено ставиться в суспільстві.

Ви самі вирішите, чи хочете ви робити з цього дня свято чи якогось конкретного свята хочете: яскравого, гучного і насиченого чи спокійного, умиротвореного та усамітненого.

Ви єдиний господар у вашому житті і тільки вам вирішувати якими сенсами наповнювати кожен день!

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook