Здоров’я — найважливіше, що має кожна людина. Як зберегти здоров’я, менше хворіти і приймати ліків, ми, звичайно, слухаємо лікарів. Але вони, на жаль, не завжди говорять пацієнтам правду про те, як зберегти здоров’я. Кого будуть лікувати, як всі будуть здорові? Є секрети, про які не розповість жоден лікар.
Дієти – не панацея
У дієти свято вірило не одне покоління. Вважалося, що вони допомагають позбутися зайвої ваги, відновити здоров’я, одужати від хронічних захворювань. «Сидиш» на дієті певний час – і стаєш здоровим.
Але, наприклад, у французів під дієтою розуміється спосіб життя. Правильні звички приносять результат лише у довгостроковій перспективі. Тимчасова зміна харчування дає мало ефекту, здебільшого це тільки стрес для організму.
Дуже часто лікарі самі розробляють дієти, а потім продають свої курси за чималі гроші. Також вони пишуть книги, в яких буцімто розкривається секрет здоров’я, про який ніхто не знає.
У повсякденному житті нема потреби “сидіти” на дієтах. Потрібно просто змінити своє харчування, і зробити це назавжди, а не на певний час.
Можна дотримуватися правил спортсменів, які тримають себе у добрій формі. Вони радять дотримуватися такого правила: 80% їжі, що споживається, має бути корисно для здоров’я, а “для душі” залишаємо 20%.
А ще замість створення дефіциту калорій за допомогою їжі, краще додати активності у своє життя – записатися на спорт, більше гуляти, частіше робити прибирання в будинку тощо.
Операції можна уникнути
Лікарі не розкажуть пацієнтові, що його операції можна було уникнути. Вони розуміють, що операція — крайній захід для порятунку життя людини. Все, що можна відновити за допомогою медикаментів та фізкультури, не підлягає операції.
Але операції коштують чималих грошей, тому є великою спокусою для спеціалістів. Після цього буде тривалий період відновлення, і пацієнт буде прив’язаний до лікаря. А це — додаткові гроші.
Одними з найскладніших визнані операції на хребті. Але треба зауважити, що за допомогою пілатесу, йоги та розтяжки можна у багатьох випадках відновити здоров’я та допомогти своєму хребту.
Олії – це погано
Склалася думка, що олія є загрозою здоров’ю, тільки якщо на ній смажити. Але закордонні дієтологи вже давно розвінчали цей міф.
Навіть у сирому вигляді соняшникова олія не є корисною для організму. Вона забиває судини, сприяє збільшенню ваги.
Корисні замінники соняшникової олії – оливкова, кокосова, рапсова, олія з авокадо, вершкове масло.
Зверніть увагу на гормон стресу
Коли все у цьому світі намагається привернути нашу увагу, важко залишатися спокійним та врівноваженим. З’являються нові можливості, які не хочеться проґавити. Ми розриваємось на частини. А ще тривала пандемія, війна, постійно новини про ДТП, здорожчання продуктів та комунальних послуг…
Рівень стресу в організмі різко підстрибує. Якщо нічого не робити з цим протягом тривалого часу, це призводить до ослаблення здоров’я. Організм не справляється з таким навантаженням та дає збій.
У такій ситуації людина вигадує безліч невиліковних хвороб. Звернувшись до лікаря, пацієнт не почує «з вами все гаразд, потрібно просто відпочити та виспатися».
Лікар може розуміти, що причиною може бути стрес. Натомість порадить здати всі аналізи, повністю перевірити організм. Такі перевірки коштують дорого.
Люди хворіють, бо мало рухаються
Наші предки багато рухалися. Почасти тому, що таке було життя і умови виживання передбачали постійну активність.
Сучасна людина мало рухається. Робота – за комп’ютером, прийшли додому – розслабилися перед телевізором. Мало руху та багато їжі не супутники хорошого здоров’я.
Лікарі це теж здебільшого замовчують. Навпаки, якщо людина занедужує, рекомендують “більше спокою”. А рух – це життя, і здається саме предки розуміли це найкраще.
Харчуватися 5 разів на день маленькими порціями – неправильно
50-100 років тому люди не харчувалися 5 разів на день. Вони не мали часу і стільки їжі. Їли 2-3 рази, і це були основні прийоми їжі. Вони доживали до 80-90 років і не мали серйозних проблем зі здоров’ям.
Що ж сьогодні бачимо? 3 основні прийоми їжі – обов’язково. Плюс постійні перекуси – печиво, цукерки. Багато хто забув, що таке відчуття голоду.
Лікарі мовчать про те, що інтервальне голодування – корисне (якщо немає захворювань органів травлення і медичних протипоказань!). Воно передбачає пропуск 1 прийому їжі кілька разів на тиждень. Наприклад, пропускається сніданок, або обід. Голодування потрібне, оскільки організм відпочиває, відновлюється.
Відновіть кислотно-лужний баланс
Лікарі не говорять про те, що кислотно-лужний баланс важливий. До раціону потрібно включати більше свіжих фруктів, овочів, спецій, трав. Менше шанувати солодощі, здобу, крохмаль.
У лужному середовищі не виживають погані бактерії, які сприяють розвитку пухлин, а також викликають запальні процеси в організмі.
Проблема в тому, що лікарі просто кажуть – їжте більше фруктів та овочів. Але мало хто пояснює, чому це потрібно робити. Можливо, якби люди усвідомили, до яких проблем призводять їхні улюблені солодощі, то вони з більшою охотою їли б ягоди.
Сонце, повітря і вода — найкращі друзі
Загартовування та контрастний душ потрібні людині. Саме холодна вода приводить кровотік у норму, знімає запальні процеси в організмі та зміцнює імунітет. Достатньо приймати контрастний душ кілька разів на тиждень і обливатися холодною водою (не довше 5-6 секунд).
“Уникайте сонця”, – кажуть лікарі. Але завдяки сонцю у нас синтезується важливий для здоров’я вітамін в організмі – вітамін D. Сонячні промені лікують від депресії, зневіри, туги і заряджають енергією.
Лікарі взагалі не порушують цієї теми, бо це здається природним. Дихають усі, про що тут говорити. Але свідомо дихають не всі. Насичення організму киснем важливе для підтримки життя, а також позбавлення багатьох хвороб. Кисень руйнує запальні процеси в організмі.
Корисніший не біг, а швидка ходьба
Скільки разів про користь бігу говорили нам лікарі, дієтологи, нутриціологи. Спортсмени впевнені, що саме біг є універсальним спортом, який доступний багатьом.
Але лікарі рідко говорять про те, що корисніший не біг, а усвідомлена швидка ходьба. Біг навантажує серце, і за відсутності підготовки, замість користі людина завдає шкоди своєму організму.
Для того, щоб тренувати серце, достатньо гуляти в ранні години на свіжому повітрі. Це збагатить організм киснем, не дасть сильного навантаження на серце і суглоби.
І якщо біг доступний молодим, то прискорена ходьба доступна і людям похилого віку.
Ваш організм знає, що йому потрібно
Лікарі мовчать про те, що насправді кожна людина краще знає, що потрібно її організму. У нас розвинена здатність розуміти потреби свого організму, але ми не маємо часу слухати його. Ми надто зайняті.