Імбир – «найтепліший» інгредієнт. Він позитивно впливає на травлення та кровообіг, саме тому йому притаманні зігріваючі властивості. Це ідеальна добавка до напоїв: кави, чаю (замість лимону), бокалу глінтвейну. Його можна також додавати до м’ясних, рибних страв і десертів.
Чай або кава з гвоздикою збадьорює. Ця спеція робить пікантними борщ та м’ясні страви. Антисептичні та знеболювальні властивості гвоздики пришвидшують процес видужання під час застуди чи грипу.
Корицю здавна застосовують як ліки проти застуди та при загальному ослабленні організму. Гріє навіть сам аромат кориці. Її можна додавати до чаю, глінтвейну, пива, компоту, свинини з вершками, яблучних мусів і, звичайно ж, до випічки.
Молоко, чай або какао, підсолоджені медом – ідеальний напій для всіх змерзлюків. Мед має притаманні протизапальні, відновні й очисні властивості. Варто пам’ятати, що мед не можна додавати до гарячої рідини (більше 60 ºС), адже він втрачає користь.
Кардамон смакує із кавою, молоком, шоколадом, сиром і десертами. Його часто застосовують під час лікування застуд, адже кардамон має противірусні властивості, зміцнює організм, полегшує кашель, пришвидшує процес одужання під час бронхіту.
Аромат апельсинової шкірки розслабляє та допомагає швидше заснути у холодні вечори. Надзвичайно смакує в чаї та глінтвейні. Чудовий інгредієнт для тістечок, печива і… спагеті болоньєзе. Аромат апельсинової шкірки тамує головний біль.
Перець чилі – ідеальна добавка до страв у холодні дні. Його можна додавати до всіх видів м’яса, можна використати під час приготування гарячого шоколаду. У лікувальних цілях перець застосовують при запаленні дихальних шляхів, як засіб, що знімає набряк слизової оболонки й очищає дихальні шляхи.