Головна проблема вигонки цибулі до Нового року в тому, що вона довго проростає, оскільки цибулини перебувають у стані спокою і проростати вони можуть два, а то й чотири тижні.
Якщо вийде вибрати і купити цибулю, яка вже проросла, то гарну зелень можна виростити за 2-3 тижні, тому пророслі цибулини на зелень можна садити на початку грудня.
Якщо ви використовуєте звичайну магазинну цибулю, яка не має ознак проростання, то садити таку цибулю на вигонку потрібно з середини листопада, щоб отримати гарну зелень до Нового року.
Для стимулювання проростання цибулі, слід на 8-10 годин замочити цибулини майже в гарячій воді, але рука повинна витримувати температуру води, щоб цибулини не зварилися.
На вигін можна брати цибулини різного розміру, дрібна цибуля проростає швидше, але великі цибулини дають пишне перо і врожай зелені можна зрізати до трьох разів.
Перед посадкою цибулі на вигонку верхівки цибулин потрібно зрізати. Забравши верхівки цибулин, перо у них почне рости відразу після вкорінення цибулин.
Вигін цибулі на зелень краще проводити не у воді, а садити в будь-який пухкий субстрат – тирсу, торф або звичайну садову землю. Цибуля, яка росте в субстраті, не загниває і не має неприємний аромат лушпиння, яке гниє, росте зелень до повного усихання цибулин, що дозволяє зрізати перо 2-3 рази.
Важливо, щоб цибуля на вигонку знаходилася в теплі, при температурі близько +25 градусів, тоді вона проросте швидше, ніж та, що буде при температурі близько +20 градусів.
Поливати цибулю посаджену на вигін слід регулярно, не допускаючи пересихання субстрату, від цього залежить швидкість проростання цибулин і соковитість пера. Перезволоження та закисання субстрату теж не слід допускати, тому що при застої вологи в субстраті коріння починає гнити і зростання зелені сповільнюється, з’являється неприємний запах.
У плані освітлення цибуля не надто вимоглива, досить звичайного розсіяного освітлення на підвіконні. Можна садити цибулю у будь-якому темному місці при штучному освітленні.
Часник виганяти на зелень можна за тими самими правилами, що й цибулю. Зубчики часнику садити на вигін не глибоко, заглиблюючи на половину зубка. Проростають зубчики часнику навіть швидше, ніж цибуля, але спочатку нарощують потужну кореневу систему, яка набагато пишніша, чим у цибулі. Після того, як коренева у часнику сформується, починає рости зелень і за 3-4 тижні перо досягає висоти 25-30 см.
Перо часнику вигнане взимку має ніжніший смак і менш виражений аромат, ніж у рослин у відкритому грунті, тому зелень часнику відмінно підходить для салатів, супів та інших страв.