Чому руді люди можуть легше переживати біль, вивчали дослідники з Массачусетської лікарні. Вони проводили досліди на рудих мишах. Колір волосся, за дослідженням експертів, може впливати на больовий поріг. На терпимість до болю впливають спеціальні клітини – меланоцити.
Що таке меланоцити?
Ці клітини відповідають за утворення різноманітної пігментації організму – меланоцити впливають на пігментацію шкіру та колір волосся. Різні білкові рецептори у меланоцитах впливають на те, який колір волосся та шкіри буде у людини чи тварини.
Рудоволосі мають дещо інші рецептори – вони відрізняються від усіх інших за структурою. Якщо частина рецепторів працює неправильно – пігментація буде знижуватись.
Вчені перевіряли рудих мишей, щоб визначити, чи дійсно пігментація впливає на рівень болю. Виявилося, що миші показали більшу терпимість до болю, аніж інші піддослідні.
Дослідження показало, що є зв’язок між рецептором меланоцитів (меланокортином) та спеціальним гормоном POMC – проопіомеланокортином. Якщо рецептор меланокортину не функціонує, то організм миші генерував менше РОМС – через це знижується чутливість до болю.
Експеримент показав, що різні больові пороги залежать від пігментації. Розуміння механізму дії гормонів дозволяє розуміти межі болю для різних пацієнтів – це дуже допоможе медикам,
– зазначив провідний автор дослідження Девід Е. Фішер.
За словами дослідника, поглиблене розуміння природного притуплення болю може допомогти вченим виявити нові шляхи подолання больових відчуттів у людей.
Безпечна краса: як уберегтися від гепатитів у косметологічному салоні