Коли справа доходить до стосунків, ми часто опиняємося до них непідготовленими. Багато в чому проблема полягає в тому, що ми нормально ставимося до деяких звичок, які роз’їдають взаємну прихильність.
Ось шість ознак нездорових стосунків. Вони цілком звичні, але таять в собі небезпеку:
1. Гра «Хто сильніше облажався»
Що це. Партнери пригадують один одному минулі помилки і ведуть віртуальний рахунок балів. Якщо пара не може перейти на наступну стадію, то стосунки перетворюються в нескінченну гру «Хто сильніше облажався». Такі стосунки стають справжньою мукою.
Чому це погано. Підрахунок балів і постійне пригадування помилок минулого призводить до незадоволеності і спроб зробити партнера більш винуватим, замість того щоб вирішити проблему.
Що робити. Перестаньте нагадувати минулі помилки партнера. Забудьте про підрахунок балів. Вже не має значення провал партнера три роки тому. Кожна людина – це сума попередніх вчинків, тому прийміть її такою, як вона є.
2. Натяки і пасивна агресія
Що це. Замість того, щоб відкрито говорити про свої бажання і проблеми, партнер як би підштовхує вас до потрібного рішення і потайки мстить вам.
Чому це погано. Це показує, що ви закриті при спілкуванні з партнером. Немає ніяких виправдань пасивно-агресивній поведінці, яка викликає невпевненість і помилкове відчуття безпеки.
Що робити. Відкрито говоріть про свої проблеми і бажання. І ви зрозумієте, що партнер вас підтримає.
3. Емоційний шантаж
Що це. Один з партнерів, скаржачись на поведінку іншого, погрожує розірвати стосунки. Замість того, щоб сказати «Мені здається, що ти до мене байдужий», такі люди говорять «Я не можу зустрічатися з людиною, яка не проявляє до мене ніяких почуттів».
Чому це погано. Це емоційний шантаж, і він створює тонну непотрібних проблем. Кожна невелика сварка роздувається до розмірів слона. Партнерам важливо відчувати, що вони можуть висловити своє невдоволення без шкоди стосункам як таким. В іншому випадку люди придушують свої почуття, що призводить до недовіри і маніпуляцій.
Що робити. Переживати через проблеми у стосунках прекрасно. Це означає, що ви нормальна людина. Але важливо розуміти, що прихильність до людини і любов – це різні речі. Партнери, які можуть спокійно обговорювати проблеми без шантажу і докорів, зміцнюють стосунки.
4. Звинувачення партнера у власних переживаннях
Що це. Припустимо, у вас був поганий день. Єдине, чого вам хочеться, – скоріше повернутися додому. У такі моменти важливо не зганяти свій поганий настрій на партнері. Він не винен в тому, що все так погано.
Чому це погано. Звинувачувати партнера у власних негативних емоціях – це тонка форма егоїзму і класичний приклад невміння відокремлювати особисте від загального. Коли ви звинувачуєте партнера у власних поганих почуттях, ви створюєте прецедент: тепер у вас і вашого партнера будуть виникати асоціації між поганим настроєм і діями другої половинки, хоча вони ніяк не пов’язані. Життя одного з партнерів починає обертатися навколо настрою іншого.
Що з цим робити. Візьміть на себе відповідальність за свої емоції. Пам’ятайте: коли люди відчувають себе винними, це дає їм стимул приховувати свої почуття і маніпулювати один одним.
5. Нездорові ревнощі
Що це. Вас дратує, що партнер багато спілкується з іншою людиною. Ви стаєте підозрілим і намагаєтеся контролювати коло спілкування партнера: перевіряти його телефон, пошту, соціальні мережі.
Чому це погано. Деякі вважають, що відсутність ревнощів – це ознака байдужості. Але насправді ревнивець створює величезну проблему. Він принижує партнера, руйнує довірчі стосунки.
Що робити. Довіряйте партнеру. Банально, але іншого шляху немає. Трішки ревнувати природно. Але не стискаючи палицю. Не принижуйте партнера. Ви повинні справлятися з нападами ревнощів.
6. Шопінг та подарунки як рішення проблем
Що це. Після великої сварки багато пар не розуміються на проблемах, а намагаються забути про них за допомогою шопінгу або дорогих подарунків.
Чому це погано. Це не тільки відсуває проблеми в стосунках на задній план, а й приносить меркантильність. Що буде, якщо хлопець після кожної провини буде водити дівчину в ресторан? Це дасть їй стимул постійно робити партнера винуватим. У підсумку – безвідповідальні стосунки, постійно ображена дівчина і хлопець, що відчуває себе банкоматом.
Що робити. Вирішуйте проблеми в стосунках. Довіра було підірвана? Поговоріть про це. Хтось відчуває себе недооціненим? Вислухайте партнера, прийміть заходи. Налагодьте контакт. Подарунки не можуть відновити довіру і здорову атмосферу. Робіть подарунки не тому, що все погано, а тому, що все добре. Не прикривайте ними свої проблеми.