Неврологія визначає сіпання очей як «повторюваний, неконтрольований спазм повік». Цей спазм очного м’яза може вражати один або обидва ока і може тривати від кількох митей до кількох хвилин. У рідкісних випадках судоми в очах можуть тривати кілька днів, перш ніж зникнуть самі по собі.
Що викликає сіпання очей?
Немає однозначної відповіді на це питання. Зазвичай це пов’язано зі стресом і перевтомою, а також з надлишком кофеїну, тютюну і алкоголю.
Сіпання очей також може бути викликано сухістю очей, надмірним напруженням очей, алергією або роздратуванням очних оболонок. Найчастіше спазми очей нешкідливі і безболісні.
З іншого боку, бувають випадки, коли сіпання очей викликано певним неврологічним розладом, таким як блефароспазм або бічний аміотрофічний склероз, більш відомий як хвороба Лу Геріга.
Тільки в Сполучених Штатах щорічно реєструється 2 000 нових випадків цих хвороб. І якщо їх вчасно не виявити, це може призвести до світлочутливості, нечіткості зору і спазмів всіх лицьових м’язів. У гіршому випадку через очні спазми, повіки можуть не відкриватися навіть по кілька годин.
Якщо ви відчуваєте будь-які з цих симптомів, зверніться до фахівця:
1. Якщо очні судоми тривають понад тиждень.
2. При спазмах очі повністю закривається.
3. Коли судоми зачіпають все обличчя.
4. Якщо очі при цьому опухлі, червоні або сльозяться.
5. Якщо зовнішній кут ока під час спазму опускається донизу.
Оперативна реакція на симптоми і візит до лікаря виключає будь-яку можливість неврологічних розладів.
Якщо основна причина посмикування очей не є неврологічним захворюванням, слід спробувати зменшивши стрес і споживання кофеїну. Повноцінний сон теж дуже корисний! За бажанням можна спробувати компреси для розслаблення очних м’язів.