Помідор у будь-яку пору вегетації повинен бути потужною рослиною із соковитим стеблом і яскраво-зеленим листям. У липні-серпні, коли живлення рослин від коренів стає менш ефективним, кущ починає втрачати вигляд. Тоді слід застосовувати позакореневе підживлення рідким комплексним добривом або своє саморобне добриво.
Як доглядати за помідорами у серпні-вересні?
- Підживлення. Коли рослини вступають у фазу плодоношення, готують для помідорів підживку, використовуючи для цього йод, попіл і борну кислоту. Для цього треба: 1,5 – 2 л попелу розвести у 5 л окропу, ретельно перемішати і дати охолонути, потім долити ще 5 л води. Влити пляшечку йоду і 10 г борної кислоти, настояти протягом доби. Перед підживленням 1 л настою розвести у відрі води і вливати по 1 л під корінь під кожну рослину. Після такої підживки помідори краще плодоносять і стають більш стійкими до ураження фітофторою.
- Вологість ґрунту. Потрібно стежити за вологістю ґрунту, не допускайте перегрівання верхніх шарів і в’янення листя. В цей час добре використовувати мульчу. Це захист від перегрівання, для збереження вологи, а також органічне добриво. Шар мульчі повинен бути не менше 10 см. У ролі мульчі можна застосовувати солому, сіно, підв’ялі бур’яни, в т.ч. кропиву (але вони повинні бути без дозрілого насіння!), добре перепрілу тирсу. Підгортати томати не варто, інакше вони “переключаться” із дозрівання плодів на утворення коренів на частинах стебла, які опинилися під ґрунтом.
-
По три відра помідорів з куща. А все завдяки цьому розчину
3. Обірвати суцвіття. Наприкінці серпня та на початку вересня можна видалити верхні суцвіття, тоді нижні плодові кисті дозріють раніше і дадуть більші плоди.
4. Полив. У серпні-вересні так само регулярно поливайте помідори, нехай ґрунт завжди буде вологим, і тоді плоди, особливо циліндричної форми, не будуть порожнистими. Щоб дізнатися смак справжнього помідора, потрібно дочекатися, коли він дозріє на кущі.
-
Чому скручується листя у помідорів та що робити, аби не втратити врожай