Звідки взявся “Рататуй”?

За сюжетом, пацюк-кухар Ремі приготував овочеве рагу, смак якого розлучив цинічного кулінарного критика, нагадавши йому про далеке дитинство.

Багато модних ресторанних страв, які замовляє кожен другий гурман, з’явилися не більш як півстоліття тому. Люди не надто хочуть випробовувати свої шлунки. Тож кулінарам доводиться вигадувати звичним стравам багатовікову історію. Виходить так, що спочатку продають легенду, а вже потім їжу.

Певно, кожен чув про старовинну французьку страву «Рататуй». Це звичайнісінькі тушковані овочі, які за 10 хвилин може приготувати навіть дитина. Французи завжди дуже уважно складали свої кулінарні книги: усі рецепти там пронумеровані. І до середини минулого століття страви «Рататуй» там не було. Тож на старовинність вона не претендує.
Аби зробити елементарну овочеву мішанину популярною на весь світ, підприємці вигадали такий хід: вони зняли повнометражну рекламу, замаскувавши її під мультфільм «Рататуй». За сюжетом, пацюк-кухар Ремі приготував овочеве рагу, смак якого розлучив цинічного кулінарного критика, нагадавши йому про далеке дитинство. Про страву дізналися мільйони людей у всьому світі. Крім того, сам мультик збагатив власників на 620 мільйонів доларів.

Сучасний «Рататуй» – це соковите рагу з помідорів, кабачків, баклажанів, цибулі й болгарського перцю, нарізаних великими шматками. Овочі тушкують з оливковою олією, ароматизують тим’яном, часником, прованськими травами.

Саме слово «рататуй» французи вживали завжди, але не як назву страви, а як характеристику. Бо воно означає «мішанину». От уявіть, приходить француз ввечері додому, а замість вечері на нього чекає щось незрозуміле: дружина розігріла залишки сніданку. То не господиня полінувалася, то – рататуй.

У 70-х роках минулого століття відомий французький кулінар Герар поїхав у подорож маловідомими закладами харчування Італії, Греції, Туреччини та Північної Африки. Він шукав нові оригінальні страви та смаки. В Італії знайшов капонату, в Іспанії – пісто, В Угорщині – лечо, в Туреччині – імам баялди. Кожна з цих страв – тушковані овочі з різними приправами, приготовані різними способами: в духовці, під кришкою, на відкритому вогні. Герар приготував свій варіант страви, де переважали баклажани, назвав її «Конфі баялди». Рагу стало хітом його ресторану і вибороло аж три Мішленівські зірки (найпрестижніша кулінарна нагорода світу).

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook