Руді або іржаві плями
Це ознака враження полуниці іржею, збудником якої є іржавий грибок. З часом плями зливаються, листя опадає й рослина гине. Якщо помітили такі зміни на листках, відразу знищте їх. Для цього розстеліть під кущем плівку та обріжте хворе листя. Після обробіть рослину Чистофлором, Прогнозом, Агролікаром або Профі.
Білі плями
Білі плями свідчать про ураження рослини рамуляріозом, збудником якого є Ramularia grevilleana. Це захворювання починається з маленьких білих цяток, які згодом збільшуються, зливаються й уражають весь кущ. Для боротьби з захворюванням обробіть рослину бордоською рідиною 1%, ХОМом, ОКСИХОМом або Абіга-Піком. Провести процедуру необхідно до цвітіння та після збору врожаю. Робіть це зранку, у безвітряну погоду й ретельно обробивши кожен вражений кущ.
Червоні або бурі плями
Це ознака грибкового ураження, яке виникає внаслідок порушень правил агротехніки та підвищеній вологості упродовж довготривалого періоду. Під час бурої плямистості на листках утворюються не лише червоні плями, але й бурі подушечки, які заповнені спорами гриба. Для боротьби з хворобою необхідно обережно викопати хворі рослини, винести за територію грядки та спалити.
Коричневі плями
Це дуже небезпечне захворювання, яке має назву антракноз. Темні плями з втисненням швидко збільшуються, зливаються й чорніють. Рослина повністю гине в дуже короткий термін. Ця хвороба дуже розповсюджена у теплицях, тому потрібно пильнувати рослини, щоб мати змогу їх врятувати. Для боротьби з хворобою обережно викопайте хворі рослини, винесіть за територію грядки та спаліть. Потім обробіть посадки фунгіцидними препаратами згідно з інструкцією.
- Як правильно садити полуницю в серпні, щоб добре прижилася
- Ось як правильно підготувати полуницю до зими, щоб не померзла