сушені білі гриби

Як правильно сушити гриби, щоб були смачні

Найкращі гриби - зібрані і висушені власноруч. А щоб вони вдалися ароматними і добре зберігалися, треба знати деякі секрети сушіння. Як правильно сушити гриби різними способами, читайте далі...

Із сушених грибів можна приготувати десятки різноманітних неймовірно смачних трав. Тому кожна господиня прагне мати у запасі сушені гриби. Звісно, їх можна купити, але в магазині вони коштують шалені гроші, а на ринку робити таку покупку ризиковано. Найкращий варіант – назбирати (або ж купити сирі) і висушити гриби власноруч.

Сушені гриби мають чудовий насичений смак, прекрасно зберігаються, швидко готуються і займають мінімум місця. А який у них аромат! Навіть свіжі гриби не зрівняються!

Найкраще для сушіння підходять білі гриби – вони красиво пахнуть і мають чудовий смак. Також сушити можна підосичники, підберезники, моховики. Пластинчасті гриби сушити не варто.

Радимо також прочитати: Гриби: як збирати, зберігати і готувати, щоб не отруїтися

Як сушити гриби?

Гриби, призначені для сушіння, не можна мити. Їх чистять ножем, дуже брудні місця можна протерти добре відтиснутою губкою.

Гриби можна сушити цілими (тоді потрібно підбирати приблизно однакові за розміром грибочки) або порізані шматочками, плястерками.

Гриби в духовці сушать на решітках, застелених пергаментом, або нанизавши на рожни, протягом 5-6 годин при температурі близько 50 (на початку сушіння) до 70 градусів із прочиненими дверцятами.

Найзручніше сушити гриби в електросушарці. Для того, щоб гриби рівномірно просушилися, їх слід нарізати пластинками до 1 см. Обрати відповідний режим і ввімкнути таймер. Якщо хочете пришвидшити процес – виберіть більшу температуру і зменшіть час.

  • Радимо також прочитати: Як законсервувати і засолити гриби на зиму. 10 перевірених рецептів

Якісні сушені гриби на дотик сухі, без запаху цвілі, їх можна ледь зігнути. Висушені гриби добре вбирають сторонні запахи, тому їх слід зберігати у скляних банках в сухому (інакше вони швидко зволожаться і запліснявіють) чистому приміщенні, яке добре провітрюється, бажано із постійною температурою.

Гриби не можна зберігати у земляному підвалі або поряд зі свіжими овочами, фруктами, ягодами, горіхами, квашеною й соленою продукцією. Якщо гриби під час зберігання зволожилися, їх потрібно негайно перебрати, викинути зіпсовані і знову підсушити. Термін зберігання грибів – до року. Але коли покласти їх у морозилку, вони можуть зберігатися й довше.

 

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook