Як обробляти картоплю дьогтем від колорадського жука

Дьоготь ефективно відлякує колорадського жука своїм запахом і при цьому є натуральним та абсолютно безпечним для городини засобом. Розчином дьогтю обробляють картоплю під час посадки і згодом, обприскуючи кущі.

Існує багато способів боротьби з колорадським жуком. Один з найефективніших – за допомогою березового дьогтю. Він чудово відлякує шкідників, причому як на етапі посадки, так і згодом, під час обприскування кущів. Дьоготь не тільки відлякує колорадських жуків, а й попелицю (тлю), цибулеву муху, дротяників, капустяну і морквяну муху.

Коли і як обприскувати картоплю

При обробці можна користуватися як березовим дьогтем, так і берестовим. Агрономи стверджують, що березовий дьоготь більш ефективний, через те, що у нього більш неприємний запах. Але все залежить від ваших уподобань.

Для підготовки розчину для обприскування картоплі знадобиться: березовий або берестовий дьоготь, вода, господарське мило. Пропорція – 30 мл дьогтю на 10 л води. Потрібно у дволітрову пляшку налити 1-1,5 літра води, додати дьоготь і деякий час струшувати. Розчин після змішування з водою повинен виглядати жирним, більш щільним.

Найчастіше люди обробляють картоплю від колорадського жука після посадки, коли картопля трохи проросла і кущ має висоту 10 см. Картоплю потрібно починати обприскувати на ранніх стадіях її розвитку, коли жуки ще не з’являлися.

Обприскувати кущі для профілактики потрібно 3-4 рази за сезон. Якщо з’явилися шкідники, то потрібно спершу зібрати всіх жуків, а потім обприскати розчином дьогтю, робити обприскування кожні 3 дні.

Найкраще обприскувати кущі зранку або ввечері, або ж вдень у похмуру погоду. У дощ дьоготь буде змиватися, тому якщо задощило, варто обробляти частіше. Причому обробляти треба весь кущ і листя знизу. Це пов’язано з тим, що колорадський жук залишає личинки саме на нижній частині листків.

Обробка дьогтем перед посадкою

Обробка картоплі дьогтем перед посадкою, кажуть, більш ефективна, ніж після. Розчин готують такий самий і обприскуються ним бульби перед садінням. Не рекомендується використовувати пульверизатор, оскільки отвір швидко забивається жирними частинками. Можна набрати розчин у пластикову пляшку, у корку якої зробити невеличкі дірочки.

 

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook