Що таке емоційна безпека
Коли ти злісно вибігаєш з ванної кімнати і голосно починаєш кричати, що ваш туалет знову не змиває воду…а 4-х річна дитина тихо промовляє: «Це все через мене. Я вирішила туди викинути весь папір, тому що мені терміново потрібен був картонний рулон. Пробач мені». І ти, замість того, щоб сказати: «Сьогодні я тобі забороняю дивитися мультики» чесно відповідаєш: «Дякую, що сказала мені правду».
Коли в підлітковому віці вам телефонує син та плаче в телефонну трубку: «Викладач помітив, як я хотів спробувати алкоголь». Замість слів: «Тато вдома з тобою поговорить, ох тобі й дістанеться», кажеш: «Не потрібно плакати та переживати. Нічого страшного не трапилося. Де ти зараз є? Як себе почуваєш?».
Коли ваша дитина говорить вам: «Я дуже боюся, що подам документи не в той університет, або потім передумаю», і ти замість: «Ти маєш ше цілий рік, щоб зважити всі «за та проти», оскільки від цього буде залежати твоє майбутнє життя» спокійно відповідаєш: «Ти маєш право на помилку. Ми щодня вчимося, ти завжди можеш передумати та зробити по-іншому».
Коли ваша старша донечка жаліється тобі на молодшу: «Мамо, вона так несамовито кричить, що я постійно через це почитаю злитися», а ти просто розуміючи киваєш головою, замість того, щоб пояснити їй, що це твоя рідна молодша сестра і ти просто з розумінням повинна ставитися до цього періоду, оскільки сама колись була такою ж.