ендокринолог

Ендокринолог – герой нашого часу

Захворювання ендокринної системи одні з найрозповсюдженіших у наш час. На їх діагностиці та лікуванні спеціалізується ендокринолог в Полтаві.

Захворювання ендокринної системи одні з найрозповсюдженіших у наш час. На їх діагностиці та лікуванні спеціалізується ендокринолог в Полтаві . З якими захворюваннями він стикається найчастіше? З діабетом. Ендокринолог допомагає пацієнтам контролювати рівень цукру в крові. З цією метою він призначає інсулін або інші препарати, розробляє програму харчування та фізичної активності.

Доволі часто зустрічаються різноманітні захворювання щитоподібної залози, такі як гіпотиреоз (знижена функціональність щитоподібної залози) та гіпертиреоз (підвищена функціональність щитоподібної залози), онкологія. Гормональні порушення теж не рідкість. Деякі з них проявляються в надмірному виділенні певних гормонів, інші пов’язані з їх недостатньою кількістю. Підшлункова залоза, надниркові залози, гіпофіз, яєчники – далеко не завжди здатні впоратися зі своїми задачами.

Ще одна проблема, для рішення якої потрібен ендокринолог – ожиріння. Не важливо, що до нього призвело – неправильне харчування, поганий метаболізм чи інші причини. Ендокринолог їх визначить та розробить індивідуальну програму для ефективного лікування. Вона може включати дієту, фізичну активність, медикаментозне лікування.

Що цікаво, ендокринолог діагностує та лікує навіть остеопороз. Це стан, при якому кістки стають слабкими та крихкими, збільшується ризик переломів. Звісно, загальний список хвороб є значно більшим, але ці найрозповсюдженіші.

Як ендокринолог виявляє діабет

Маючи будь-які підозри на розлади ендокринної системи, обов’язково зверніться до фахівця, щоб провести діагностику та розпочати лікування. Від хвороб ніхто не застрахований. І деякі з них можуть бути особливо небезпечними, як от діабет. Ендокринолог може виявити дане захворювання шляхом проведення спеціальних тестів та оцінки клінічних симптомів. Ось деякі з основних методів діагностики діабету:

  • Вимірювання рівня глюкози в крові

Це основний метод діагностики діабету. Ендокринолог може попросити пацієнта натщесерце виміряти рівень глюкози в крові. Якщо він підвищений, доведеться пройти додаткові тести для підтвердження діагнозу.

  • Тест на толерантність до глюкози

Використовується для виявлення рівня глюкози в крові після її прийому в певній кількості. Він допомагає виявити порушення обміну глюкози, що може вказувати на розвиток діабету.

  • Аналіз наявної симптоматики

Ендокринолог також оцінює клінічні симптоми діабету, такі як підвищений апетит, постійна спрага, часте сечовипускання, втрата ваги без видимої причини, втома тощо.

  • Визначення глікозильованого гемоглобіну

Такий тест дозволяє оцінити середній рівень глюкози в крові протягом останніх 2-3 місяців. Він широко використовується для діагностики діабету й моніторингу контролю цукру в крові у пацієнтів з діабетом.

  • Додаткові дослідження

В окремих випадках ендокринолог може направити на додаткові дослідження, такі як аналіз сечі на цукор або вимірювання рівня інших гормонів (наприклад, інсуліну), щоб отримати повнішу картину стану пацієнта.

Якщо підозри на діабет будуть підтверджені, лікар надасть подальші рекомендації щодо лікування та контролю цього захворювання. Обов’язково консультуйтеся з фахівцем і ніколи не займайтеся самолікуванням! Запишіться на прийом до лікаря Медичного центру здоров’я, щоб отримати правильний діагноз та дієві рекомендації.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook