Щоб перевірити якість меленої кави, скористайтеся таким способом. Наповніть водою 2/3 скл. і висипте на неї каву, якщо через кілька хвилин вона залишатиметься на поверхні, отже, продукт справді чистий, без жодних домішок. Ще один спосіб протестувати каву – долити у неї молока. Якщо напій якісний та свіжий, смак молока буде слабким.
Варто знати: щойно обсмажені зерна не дадуть гіркоти, а кава буде ароматна і м’яка на смак.
Щоб надати старим зернам привабливого вигляду, їх змащують олією. Потріть зерна у руці, коли відчуєте маслянистий наліт і характерний запах – ліпше не купуйте. Якщо ви все ж випадково придбали прострочену каву в зернах, промийте її холодною водою і просушіть на сковорідці, безперервно помішуючи, до появи потріскування.
Буває, що вас намагаються обдурити, розбавивши дорогу арабіку дешевшою робустою. Пам’ятайте, що арабіка має більші видовжені зерна, ніж робуста. Але якщо на упаковці меленої кави написано «суміш кращих сортів» без вказівки процентного вмісту арабіки, ліпше не купуйте її.
І наостанку зверніть увагу на країну-виробника: найвідоміші серед них Бразилія, Колумбія, Венесуела, Еквадор, Перу, деякі африканські та островні держави Карибського моря. Якщо ви побачили якусь іншу країну – подумайте спершу, чи там узагалі вирощують каву?