Вчені врешті-решт з’ясували, скільки часу потрібно людині спати, щоб прожити максимально довго й зберегти здоров’я – близько семи годин на добу. Немає підстав не вірити цьому, адже ці дослідження проводили відомі експерти з довголіття – японці.
З’ясувалося, що найздоровіші ті люди, які зазвичай спали 6,5–7,5 години, у цій групі і рівень смертності виявився найнижчим.
У тих, хто спав менш як 4,5 години, тривалість життя скоротилася в середньому в 1,6 раза.
Як засвідчив експеримент, небезпечно регулярно спати більш як 9,5 години – це скорочує життя в 1,7–1,9 раза.
Закономірність виявлено, але пояснити, чому відбувається саме так, японці поки не беруться. Якщо з надто коротким сном все більш-менш зрозуміло – через недостатній відпочинок організм швидше зношується, то причини високої смертності серед соньків зовсім незрозумілі. Можливо, йдеться про зворотний зв’язок: надто багато сплять ті люди, у яких зі здоров’ям не все гаразд. Одночасно вчені нагадують, що універсального рецепту тривалості сну вони дати не можуть: йдеться тільки про час, необхідний і достатній для більшості людей. Для кожної людини насправді існує своя ідеальна тривалість сну, що залежить від способу життя, роду занять, стану здоров’я і навіть клімату країни, в якій вона живе.