Перстач сріблястий, який часто росте цілими колоніями у наших лісах та лугах, має протизапальну, бактерицидну, кровоспинну, в’яжучу і протиглистну дію. При гострих бронхітах та пневмонії використовують настоянку з цієї рослини на сімдесятиградусному спирті з розрахунку 1:10. Залитий спиртом перстач настоюють 15 днів у темному місці і п’ють по 20 крапель на 0,5 скл. води тричі на день після їди.
При цукровому діабеті ефективний такий настій: 20 г кореня перстача залити 250 г води та 250 г вина, 15 хв варити, відтак настояти 12 год. Пити по 1 ст. ложці за півгодини до їди.
Коли виникають вузли на щитоподібній залозі, варто заживати бодай тричі на день по 1 ч. ложці таку настоянку із перстачу сріблястого: 2 ст. ложки рослини залити 1 скл. горілки, настояти 10 днів.
Відвари з цієї рослини корисні при запаленні слизової оболонки шлунка, товстої та тонкої кишок, гастриті з нульовою кислотністю, цирозі печінки, дизентерії, маткових та легеневих кровотечах, подагрі та ревматизмі. Ось рецепт одного з них: 10 г перстачу залити 0,5 л води, півгодини кип’ятити на водяній бані, процідити. Пити по третині склянки тричі на день за півгодини до їди. Компреси з такого відвару прикладають до ран, а також помічні вони при фурункульозі, запаленні повік, мокрій екземі, геморої.
Для загоювання глибоких тріщин на руках, ногах та губах варто використовувати мазь із перстачу сріблястого (у 0,5 скл. вершкового масла додати 5 г подрібненого перстачу, ретельно розтерти й перемішати). Зберігати її у холодильнику в темному герметичному посуді. Наносити на тріщини тонким шаром двічі-тричі на день.