Міф 1. Поп’ю вітамін D “для профілактики” – не пошкодить
Рішення про доцільність призначення вітаміну D та його дози повинна приймати не подруга чи сусідка, а лише лікар-ендокринолог. Бо його надмірне вживання має токсичний ефект. Основним наслідком передозування є накопичення кальцію в крові (гіперкальціємія), що викликає нудоту і блювоту, слабкість і часте сечовипускання. Симптоми здатні прогресувати до болю в кістках і проблем з нирками, таких як утворення каменів. Тому не можна призначати вітамін самостійно, а треба піти до лікаря і здати аналізи на визначення його рівня в організмі!
Міф 2. “Три тижні на морі забезпечать вітаміном D на цілий рік
Ні. Навіть, якщо ви провели місяць у сонячній країні, скажімо, на початку літа, це зовсім не означає, що запасів вітаміну D вистачить на цілий рік, максимум – до кінця літа.
Міф 3. Вітамін D можна отримати в солярії
Поповнити запас вітаміну в кабінці солярію – безглузда затія. Є два типи ультрафіолетового випромінювання. 1) UVA-промені проникають глибоко в шкіру, запускають процес старіння, можуть викликати фотодерматит і злоякісні зміни, скло або хмари для них не перешкода. 2) UVB-промені також провокують фотостаріння і новоутворення, хоча проникати крізь перешкоди не можуть і в шкірі «працюють» на рівні верхнього шару епідермісу. У соляріях використовують промені типу А, які за синтез вітаміну D не відповідають – він під контролем UVB-променів.
Міф 4. Вітамін D зменшує ламкість кісток у людей старшого віку
Раніше повідомляли, що вітамін D в людей старшого віку на 15% зменшує ламкість кісток, і на 30% – зменшує ризик перелому шийки стегна. А людей, які в похилому віці мають переломи, часто “понижений” (менше 30 нг/мл) рівень вітаміну D. Але дослідження понад 50 тисяч американців старших за 50 років не показало ефективність рутинного прийому вітаміну D та кальцію для запобігання переломам кісток. І навіть збільшення дози вітаміну не допомогло йому краще виконувати цю місію — про що свідчить провідний журнал The Lancet у публікації за жовтень 2018 року.
Міф 5. Вітамін D помагає при депресії і не запобігає раку
Також вважається, що цей вітамін допомагає при депресивних станах, але дослідження, в якому взяли участь близько 5 тис. осіб із депресією, не показали його ефективності. Так само вітамін D не запобігає раку: за результатами дослідження, додаткове вживання вітаміну D не показало жодного впливу на рівень захворюваності та смертності від раку.
Post Views: 40