Чому пластикові вікна пропускають холод і що робити

Від пластикового вікна дме холодом? Ми розповімо, чому вікна пропускають холод та чорніють відкоси і що треба зробити, щоб у вашому домі знову було тепло!

Чому з пластикових вікон дме холод

Якісні пластикові вікна, правильно вмонтовані та відрегульовані, не пропускають холодного повітря. Якщо ви впевнені у якості самих вікон, отже, проблема в іншому. У чому може бути причина, консультують фахівці компанії “Вікна Волині”.

Частою причиною того, що з вікна тягне холодом, є не вада конструкції, а неправильно зроблені відкоси біля вікна. Це можна помітити не відразу, а через кілька років після монтажу. Про погану ізоляцію відкосів свідчить поява конденсату взимку, цвіль.

Якщо холодне повітря проникає в оселю через погані відкоси, їх треба переробити. Зняти шар шпаклівки і заробити монтажною піною щілину між вікном і стіною. Для кращого ефекту та термоізоляції можна використати пінополістерол.

Перевірте також, чи не тягне холодом зі шва між підвіконням і вікном. Якщо там є щілини, малі можна заробити герметиком, а великі – монтажною піною.

Ще одна поширена причина, що вікна погано зберігають тепло, – зношений або пошкоджений ущільнювач. У такому разі доведеться його замінити.

Чому вікна розхитуються

З часом або внаслідок неправильної експлуатації механізм пластикового вікна може стати менш пружним, розхитатися. У такому разі вікна потрібно додатково відрегулювати. Інакше вони пропускатимуть холодне повітря в оселю, почнуть провисати, будуть погано закриватися. Відрегулювати їх треба якомога швидше, доки не пошкодився механізм і рама.

  1. Якщо довгий час велике вікно перебуває відчиненим, механізм ослаблюється, адже на фурнітуру іде інтенсивне навантаження.
  2. Дуже погана звичка – будь-що вішати на вікно або ручку. Він цього фурнітура також перевантажується.
  3. Якщо вікна були погано чи непрофесійно відрегульовані під час монтажу вікна, невдовзі вони будуть погано зачинятися, пропускатимуть холод.
  4. Ще одна можлива причина – використання неякісних або бракованих запчастин чи фурнітури у самій конструкції вікна.

У яких місцях можна регулювання вікна

Якщо дме з боку петель, то необхідно перевірити щільність закриття вікна. Часто ручку не до кінця повертають, або вікно може бути неправильно відрегульоване. Встановіть положення запірної цапфи на максимальний притиск.

Якщо дме з-під ручки, то слід відрегулювати замок. Просто поверніть на 90º декоративну планку, що прикриває болти, і підтягніть їх. Проблема не вирішена – спробуйте поміняти стару ручку на нову (можливо, вона погано працює).

Холод може йти з-під штапика, який прилягає до склопакета – проблема в герметичності ущільнювача. У такому разі найкраще використовувати силіконовий антибактеріальний герметик, який можна придбати в будівельному магазині.

Також можна відрегулювати вікна.

  • У верхній петельній групі. Регулювати (за допомогою шестигранника) щільність прилягання стулки.
  • Поруч знаходяться дві точки у нижній групі петель. Регулювати (за допомогою шестигранника) щільність прилягання стулки та положення вікна «на провітрювання».
  • Запорна цапфа допомагає змінювати положення вікна «вправо-вліво». Регулювати за допомогою шестигранника.

Рекомендується викликати майстра, якщо:

  • не закінчився гарантійний термін;
  • потрібно утеплити вікно зовні на високих поверхах;
  • причиною виникнення протягу є заводський брак;
  • потрібна заміна зношених елементів притискного механізму;
  • роботи потрібно виконати якісно і швидко.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook