Як вибрати надійний тример для трави

Звичайна газонокосарка не завжди може обійти кущі та дерева або обробити ділянку вздовж паркану. У цьому випадку на допомогу прийде тример. Розберемося, як його вибрати.

Красивий і доглянутий газон завжди був предметом гордості кожного господаря. При цьому питання догляду за газоном є досить складним і вимагає певних зусиль. Особливо актуально це стає навесні, коли трава активно і безладно зростає після зимових морозів. Варто відзначити, що звичайна газонокосарка не завжди може впоратися з покладеними завданнями. Адже цей громіздкий інструмент не зможе обійти кущі та дерева або обробити ділянку вздовж паркану. У цьому випадку на допомогу прийде більш мобільний пристрій – тример. Розберемося, який тример вибрати.

Функціонал тримера і його відмінності від газонокосарки

Механізм дії цього садового інструменту простий. По суті, до складу триммера входить двигун і ріжуча частина, які з’єднуються між собою за допомогою жорсткого вала. Запуск мотора рухає ріжучий ніж або волосінь, в залежності від того, чим обладнана та чи інша модель пристрою.

Головною відмінністю тримера від газонокосарки і його ж перевагою є невелика вага і висока мобільність. Особливо легкі моделі можна без втоми утримувати однією рукою. Однак тримери мають порівняно невелику потужність і малу ширину скоса.

Тримерами найчастіше користуються для скошування трави на невеликих ділянках і у важкодоступних місцях: уздовж доріжок в саду, біля парканів і бордюрів, між деревами і т.д.

Варто також відзначити, що тример для трави коштує набагато дешевше газонокосарки. У деяких випадках це може мати велике значення.

Які бувають тримери

Існує три основні різновиди пристрої:

  • електричні;
  • бензинові;
  • акумуляторні.

Електротримери мають найбільш низьку вартість і вагу. Вони не потребують додаткових витрат на паливо і регулярного заряджання. Досить просто включити його в мережу і виконувати роботу. Такий варіант підходить для невеликих ділянок.

До його недоліків варто віднести невелику потужність і постійну прив’язку до електромережі.

Бензиновий тример є оптимальний варіантом для більшості видів робіт. Завдяки високій потужності він дозволяє обробити велику площу, а його використання однаково ефективне за будь-яких погодних умов. Крім того, він має чудову мобільність, так як не вимагає прив’язки до електромережі.

Його недоліком є постійна необхідність заправки паливом і проведення регулярного техобслуговування. Крім того, такий агрегат має високий рівень шуму і вихлопних газів в процесі роботи.

Акумуляторні моделі мають чудову мобільність і автономність. Вони не такі потужні, як бензинові моделі, але не вимагають заправки паливом і не прив’язані до електромережі. Підходять для середніх площ.

На що дивитися при виборі

Перш ніж вибрати модель пристрою, слід дивитися на такі характеристики:

  • ширина скошування (стандартом вважається 30-35 см);
  • тип приводу (найбільш надійним варіантом вважається вал з редуктором);
  • функціонал.

Серед електричних тримерів більш збалансованими вважаються моделі з нижнім розташуванням двигуна. Однак агрегати з верхнім розташуванням показують велику потужність.

При виборі бензинових пристроїв важлива ємність бака і кількість тактів двигуна. Оптимальним варіантом для великих площ стане 4-тактний двигун.

Головним функціональним завданням тримера є викошування бур’янів і стрижка газону. Використовуючи додаткові насадки ці можливості можна розширити. Залежно від насадки можна отримати кромкоріз, мотоножиці, культиватор і т.д.

Не забуваємо про зручність

Крім функціональних особливостей, інструмент повинен бути пристосований для комфортної роботи. Тому визначте тип штанги – вигнута або пряма. Прямий тип штанги кращий для рівної площі, а для нерівних горбів краще вибрати вигнутий тип.

Також слід дивитися на систему кріплення. Вона дозволить зняти навантаження з рук оператора, що дозволить працювати без втоми довгий час. Найкраще брати пристрій з ранцевим типом кріплення, так як він рівномірно розподіляє навантаження по всьому тілу, знижуючи рівень вібрації.

Кожен тип триммера має свої сильні сторони і недоліки, що робить їх кращими в тих чи інших умовах. Головне – вибрати і купити потрібний агрегат в перевіреному магазині у надійного бренда. І тоді ви ніколи не пошкодуєте про свій вибір!

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook