Вино із терну
1 відро терну, 2 кг цукру.
Відро терену закинути в бутиль (20 л). Закип’ятити менше трохи, ніж відро води з 2 кг цукру. Коли трошки остигне, залити в бутиль з тереном. Але, щоб ємність була заповнена не до кінця, приблизно на 2/3 об’єму. Прикрити на 2-3 дні марлею, нехай постоїть. Потім вставити трубку в кришку, закрити, а трубку відвести в пляшку чи в банку з водою. Хай бродить 1-1,5 місяці. Після того процідити і відтиснути терен. Якщо любите солодше, то відлийте трохи вина в ємність і додайте цукру, щоб розчинився, і залийте назад у бутиль. Після цього вино може ще забродити трошки. Перестане бродити – то розливайте в банки. Вино готове. Процес займає, мінімум 2 місяці.
Особисто я, коли розливаю вино, то на 3 літри додаю ще 20 г спирту або 30 г горілки, щоб повністю зупинити бродіння. Це не обов’язково. Взагалі-то процес приготування вина із терну такий самий, як і з винограду, вишні, горобини. Але зривати терен потрібно, коли він зм’якне, перед першими заморозками.
Якщо у вас нема бутля, то робіть в 3-літрових банках. Але там, де трубка йде в кришку, з країв заліпіть пластиліном, щоб не виходило повітря.
Рецепт Ганни Кравець
Тернове вино здавна вживають при розладах шлунка, викликаних мікробами і паразитами, при харчових отруєннях. Ягоди сприяють виведенню з організму солей натрію. Через великий вміст вітаміну С терен незамінний при застудах. Тернове вино зміцнює стінки кровоносних судин, знижує артеріальний тиск і рівень холестерину в крові, знижує ризик розвитку хвороб серця та зміцнює імунітет.