ЛАМІНАТ: ЯКІСНО, ДЕШЕВО, ПРОТЕ …НЕДОВГОВІЧНО
У нинішні нелегкі часи, коли тендітні гаманці ціпеніють від високих цін, люди купують ламінат – порівняно дешевий і міцний матеріал, штучний замінник паркету. Ламінат – це деревоволокниста плита, яку за температури близько 200 градусів стискають, щоб вона стала міцною та щільною. Що менше часу й електроенергії витрачають на пресування, то більш пористим, трухлявим, а відповідно й дешевшим буде ламінат.
Щодо якісного ламінату, то він жаростійкий. Навіть коли на підлогу впаде запалена цигарка, на ній не лишиться жодного сліду. Ламінат не вигорає на сонці й чудово імітує майже всі види покриття для підлоги: паркет, керамічну плитку, малюнок тощо. На якісний ламінат можна ставити тяжкі меблі, не боячись, що з’являться вм’ятини. До того ж вкладати його дуже легко: це може зробити навіть непрофесіонал, адже пластини не кріпляться до поверхні намертво, а щільно стикуються одна з одною за допомогою клею або так званим замковим способом. Останній нині найпопулярніший, бо дозволяє легко замінювати зіпсовані частинки конструкції.
Утім має ламінат і суттєвий ґандж – нестійкий до вологи. Тому деякі виробники обробляють його воском чи парафіном або ж покривають плити меламіном, з додаванням до нього карбідбору – третього за міцністю матеріалу у світі. Що товщий шар зовнішнього покриття, то менше стирається ламінат, себто він міцніший і довговічніший…
ДЛЯ ОФІСУ найліпше обирати ламінат, покритий меламіновою смолою. Він добре витримуватиме навантаження меблів, не пошкоджуватимуть його і стільці з колесами…
У ПРИВАТНІ БУДИНКИ ліпше купувати вологостійкий ламінат (пластини завтовшки близько 12 мм), який до того ж добре утримуватиме тепло. Також більшість виробників рекомендує стелити під ламінат пароізоляційну плівку. Між ламінатом та плівкою варто вкладати ще й підкладку, що робить матеріал шумостійким (бо навіть на ідеально обробленій поверхні підлоги ламінат може скрипіти чи хрустіти). Усе це сприяє вентиляції підлоги й запобігає її запріванню.
Ламінат – матеріал порівняно недовговічний: за правильної експлуатації прослужить близько 15–20 років.
ПАРКЕТНА ДОШКА
Люди, яким у покритті для підлоги важить не лише якість, а й комфортність, віддають перевагу паркетній дошці. Позаяк виготовляють її з натурального дерева, вона тепла і приємна на дотик… Зазвичай паркетна дошка тришарова. Верхній шар – планки цінних порід деревини (дуба, ясеня, клена, червоного дерева), середній – м’які хвойні породи, що забезпечують внутрішню стабільність конструкції й компенсують перепади температури і вологи, та нижній, який виготовляють найчастіше зі шпону.
Паркетна дошка зберігає тепло набагато ліпше, ніж ламінат. Себто якщо охолодити кімнату, ламінат швидко остудиться, тоді як паркетна дошка довго зберігатиме тепло. Однак вона швидше стирається і чутливіша до пошкоджень. Щоправда, паркетна дошка може служити вірою і правдою до 30 років…
ЙОГО ВЕЛИЧНІСТЬ ПАРКЕТ
Штучний паркет – найдорожчий вид покриття підлоги, але водночас найпопулярніший. Цінують його за довговічність, красу, міцність та природність. Штучний паркет – це складені у візерунок дерев’яні планки завтовшки 15–20 мм. Якість, як і вартість паркету, залежить передусім від сорту деревини, з якої його виготовляють. Хороший паркет роблять із твердої деревини з найменшим лінійним розширенням.
Штучний паркет підходить практично для будь-якого житла і для будь-якої частини квартири, за винятком хіба ванної кімнати та кухні: натуральне дерево дуже чутливе до вологи та коливань температури. До речі, його легко можна замінити, шліфувати і циклювати, себто видаляти потертий верхній шар і знову покривати лаком. Після такої процедури старий паркет виглядає як новенький!