Город Садиба

Навіщо зв’язувати стебла часнику у вузол?

Торік помітила, що сусід зв’язує вузлом листя часнику. Поцікавилася, навіщо він так робить, що це дає. А тепер і сама так роблю!

Торік помітила, що сусід зв’язує вузлом листя часнику. Поцікавилася, навіщо він так робить, що це дає. А тепер і сама так роблю!

Як пояснив господар, це необхідно, щоб зав’язувалися більші головки часнику. Річ у тім, що цибулина часнику формується одночасно із листям. Але приблизно в середині літа поживні речовини із надземної частини починають перетікати в головку.

У цибулі цей процес відбувається набагато швидше, ніж у часнику (у нього листя “краде” поживні речовини, необхідні для утворення зубців). Тому завдяки зав’язуванню листя ми прискорюємо дозрівання цибулини.

Із практики видно, що часник, у якого зав’язували стебла на вузол, виростає крупніший.

Зав’язувати листя часнику можна через 10-15 днів після видалення стрілки, яка починає закручуватися, тобто приблизно за тиждень до збирання врожаю.

Сам вузол робіть із верхніх листочків. А от якщо вони надто довгі, можна для надійності зробити два вузли. Не затягуйте вузол дуже сильно, не ламайте листя.

Якщо хочете зробити все ідеально і навіть прикрасити грядку, то можна і косу заплести, але це, звичайно, забирає багато часу.

Після яких культур можна висаджувати озимий часник, щоб гарно ріс та був великий

 

Дата публікації: 18.05.2022 img Поділитися