Дім Садиба

5 найкорисніших кімнатних рослин

Вазони, які не лише радують око, а й корисні з погляду медицини.

Американські вчені провели спеціальне дослідження і назвали всього п’ять рослин, які варто мати в себе вдома. Ці кімнатні рослини оздоровлять вашу домашню атмосферу, у тому числі й в психологічному плані. Названі фахівцями види дуже рідко викликають алергію, тож можна спокійно радіти “зеленому улюбленцю”.

1. Англійський плющ

Ця рослина – не лише чемпіон із поглинання вуглекислого газу, а й натуральний сорбент. Плющ всмоктує з повітря солі важких металів, токсини й формальдегід. Особливо корисним він буде для мешканців нижніх поверхів поблизу великих автомагістралей і для тих, хто працює у напівпідвальних приміщеннях.

2. Бамбукова пальма

Бамбукова пальма або хамедорея невибаглива в догляді, на відміну від плюща, але повітря чистить також чудово. Її можна ставити поряд із комп’ютером – вона знизить шкоду електромагнітного випромінювання.

3. Спатіфілум

Результат пошуку зображень за запитом Спатіфіллум

Ця рослинка, попри свою витонченість і ніжність, буде нещадно боротися із токсинами, випарами ацетону, бензолу, різних видів спиртів та аміаку. Саме цей вазон радять ставити в новому дому чи після ремонту.

Також спатіфіліум ще називають “жіночим щастям”. За легендою, самотнім дівчатам рослина допомагає зустріти судженого, а заміжнім – налагодити стосунки в сім’ї, дарує радість материнства.

4. Пальма “Леді”

Результат пошуку зображень за запитом пальма леді

Ця кімнатна рослина не лише очищує повітря, а й насичує його важливими мінералами і солями. Ставити її у своєму домі варто тим, хто має проблеми із бронхами та серцем. Також ця пальма заспокоює, тому в США працівники часто скидають грішми на купівлю цього вазону босу, щоб менше дратувався.

5. Фікус

Результат пошуку зображень за запитом фікус

Фікус також дбає про чистоту повітря, а ще виділяє біоактивні речовини, які допомагають добре заснути й прокинутися бадьорим.

За матеріалами

Дата публікації: 06.02.2020 img Поділитися