У нашому суспільстві побутує дещо викривлене уявлення про те, що означає бути хорошими хрещеними батьками. Часто роль хресних батьків зводиться до привітань похресника на День народження та відвідування з гостинцями на Великдень. Однак це зовсім не входить в обов’язки хрещених.
Що мають робити хрещені батьки?
1. Молись за свого похресника/похресницю.
Завжди пам’ятай його/її в своїх молитвах і проси Бога, щоб показав тобі, яким чином найкраще надати допомогу чи підтримку. Молитва також допоможе тобі побачити, як жити своїм покликанням хресного тата/мами. І хоча широко розповсюдженим є припущення, що “батьки і так моляться за свою дитину”, наші похресники потребують yсіх можливих молитов – як і усі ми. Не соромся молитись за свого похресника так часто, як би ти молився за нього, коли б він був твоєю дитиною.
Ось кого не можна брати за кумів ні в якому разі
2. Не будь чужим.
Якщо відійдеш з життя дитини одразу після Хрещення, то ти не тільки пропустиш його/її життя, але й занедбаєш свою роль як хресного тата/мами. Якщо ти благословенний мати похресника, просто будь собою і будь з ним/нею. Якщо не знаєш, що можеш для нього/неї зробити, то просто слухай. Ти ніколи не знатимеш, чи, можливо, в цей момент ти – єдина особа, з ким він/вона може поговорити. Якщо тебе запрошують на святкування дня народження, випускного чи весілля, зроби все для того, щоб прийти. Не опусти нагоди насправді стати хресним татом/мамою в усьому житті дитини, а не лише на Хрещенні.
3. Будь прикладом.
Старайся показати похреснику, що, попри те, що відбувається у твоєму житті, чи з якими проблемами ти б не стикався, ти не відступаєш від Божого плану для твого життя. Покажи, що він/вона також не повинні здаватись. Запроси на вечерю і запропонуй йому/їй провести молитву перед їдою або ж підіть разом на літургію. Завжди є нагода для того, щоб дати своєму похреснику свідчення побожного життя.
4. Дрібниці враховуються.
Хрещені батьки не є лише для того, щоб дарувати матеріальні подарунки – хоча зазвичай вони бувають дуже щедрими. Ти можеш подарувати якусь дрібничку (образок з молитвою, записку, в якій зазначено, що ти думав про нього чи будь-що, що нагадує про Бога і що ти завжди готовий допомогти). Хресні батьки є для того, щоб духовно давати, і це може проявлятись у різноманітних подарунках – телефонних дзвінках, обіймах, прогулянках, вечерях чи у футбольній грі. Тут зараховується і випадковий недільний телефонний дзвінок. Кожна дрібничка знадобиться.
5. Хвали за найважливіші речі.
Якщо світ зосереджується на зовнішньому вигляді чи на оцінках у школі, скажи, що в похресника гарна посмішка чи що він/вона дуже добрий. Роби акцент на чеснотах. Розмовляй з ним про те, що йому найбільш цікаво, і похвали за його ентузіазм. Якщо твій похресник – проблемна дитина, будь тим, хто вказуватиме на його хороші риси, коли його “добиватиме життя”. Пам’ятай, що кожна дитина – унікальна. І говори йому про це. Кожному з нас Бог дає особливі дари і таланти, які маємо тільки ми. Допоможи похреснику побачити їх і розвивати.
6. Нехай твій похресник знає, що ти щасливий бути його хресним татом/мамою.
Якщо ти щасливий бути хресним татом/мамою, то похресник знатиме, що ти це робиш не з обов’язку чи розрахунку. Він знатиме, що ти дійсно дбаєш про нього і навіть гордишся називати його своїм похресником.
7. Завжди вказуй на Бога.
Це не означає, що в кожному своєму реченні ти мусиш говорити “Бог” чи “Ісус”. Живи милосердям, яке виявляє Небесного Отця, і яким ділитимешся з похресником. Скільки б йому/їй не було років, нагадуй, що він – твій похресник і може бути дитячим та безневинним. Коли він загубиться в якійсь проблемі, нагадай йому про світло Господа і про те, що для його життя є певний план. Ти, як хресний тато/мама, маєш перш за все вести його до Бога усіма можливими способами – телефонними дзвінками, відвідинами, листівками, історіями, підтримкою, а особливо молитвою. Похресники – це дар, і про них не слід забувати, тому не зникай з їх життя.
Post Views: 36