Мальовничі й колоритні карпатські землі не перестають дивувати своїми унікальними природними дивами. Так звана Блакитна лагуна в Закарпатті, що причаїлася на гірській річці Лютянка, за кілька кілометрів від села Чорноголова на Великоберезнянщині – відносно нова, незаймана, приголомшлива і неймовірно прекрасна туристична атракція Карпат.
Блакитна лагуна в Закарпаттіз першого погляду зачаровує – це справжній райський куточок і саме те місце, від якого в прямому сенсі цього слова не відірвати очей. Тільки уявіть собі: чистісінька прозора вода блакитного кольору між скель, в яку падає невеликий прохолодний гірський водоспад. Лагуна прихована від всевидющого ока й інтересу, тому знайти її не так вже й легко, як здається на перший погляд. І тільки ви сюди потрапите, час зупиниться – насолоджуйтеся навколишньою природою і її неоціненними дарами: лісами, цілющим повітрям і дивовижною лазурною лагуною, настільки прекрасною і блакитний, що, здається, це не реальність, а якась неймовірна казка.
Блакитна лагуна в Закарпатті: як дістатися
Блакитна лагуна в Закарпатті є неймовірною пейзажною локацією. Сюди все частіше приїжджають відпочити й скупатися як самі місцеві жителі, так і туристи. Як же утворилася така лагуна? Як уже згадувалося, між двома скелями падає гірський Лютянський – саме він її й «народжує». Колись цей водоспад був значно більше, і саме він створив під собою глибоку заплаву.
Сьогодні Блакитна лагуна має глибину від 2,5 до 3 метрів. У прозорій воді багато риби, яка дуже любить вистрибувати з блакитної води, щоб побороти заплав. Втім, рибалкам тут навряд чи можна відпочити – територія охороняється, і ловля риби заборонена. Блакитна лагуна, однак, не єдина тут у своєму роді. За течією річки (хоч і трохи менше в розмірах і, можливо, не настільки блакитних і красивих) можна побачити ще кілька подібних заплав.
Оскільки Лютянка є гірською річкою, вода в лагуні навіть в літню спеку залишається прохолодною. Саме тому варто бути дуже обережним під час купання. Через стрімкий потік води лагуна не встигає добре прогрітися, але влітку можна поплавати, підбадьоритися, відчути всю неповторну свіжість гірської течії. Найбільш бірюзовою вода стає в сонячну погоду – саме в цей час в повну силу розкривається її чарівний, насичений, глибокий колір.
Між двома скелями б’є водоспад, що утворює лагуну, де вирує вода. Глибина водойми – до трьох метрів. Вода надзвичайно чиста і прозора: видно, як плавають риби.
Через стрімкий потік води, вона тут не прогрівається навіть у найспекотніші дні, але відчуття бадьорості й цілющої прохолоди цього гірського дива варте, щоб у ньому скупатися.
Це місце неодмінно припаде до душі любителям живої дикої природи. Гарні краєвиди, свіже повітря, відсутність натовпів туристів – усе, що потрібно для вдалого відпочинку.