За спостереженнями психологів, непоганий прогноз повторний шлюб має в тому разі, коли беруть його люди, які давно розлучилися і встигли певний час пожити на самоті. Вже ніхто не сподівається: «А раптом повернеться?» і ніхто не сумнівається: «А може, розпочати все спочатку?» Діти звикли до того, що тато й мама не живуть разом. Тесть і теща, свекор і свекруха вже втратили колишній інтерес (а часом й агресію) до зятя чи невістки. Нарешті стало зрозуміло, ким колишнє подружжя є одне для одного – заклятими ворогами чи добрими друзями. За такого розкладу проблеми довкола нового одруження рідше набувають патологічних форм.
Щоб укотре не наступити на ті самі граблі, варто добре проаналізувати помилки минулого шлюбу. Поставте собі кілька запитань: яка причина розриву? Які риси партнера шкодили порозумінню? Чи приваблюють вас чоловіки (жінки) такого типу? Якщо так, то чому? Чи можеш ти бути щасливою (щасливим) з такою людиною?
Руйнівники шлюбу (першого, другого, третього… і т. д)
Ворог № 1 – нудьга. До узаконення стосунків люди живуть, як правило, бурхливим, насиченим життям, у якому емоції вирують, а розвагам немає краю. І одружившись, бачать сімейне майбутнє безхмарним та сповненим позитиву. Але, на жаль, так буває тільки у казках. А в реальному житті – проблеми на роботі, стомлюваність, неслухняні діти, сірі будні та нудні вечори.
Ворог № 2 – зрада. Звісно, на цей крок хтось із подружжя йде з певних причин: щоб помститися, щоб довести свою популярність… І мається на увазі не конче фізична зрада. Це можуть бути посиденьки за пивом або кавою, риболовля, полювання…
Ворог № 3 – егоїзм. Через це розпадається 37 відсотків українських пар. Партнери не хочуть (або ж не вміють) знаходити компроміс. Кожен вважає, що саме партнер, а не він має зробити крок до примирення.
Ворог № 4 – побутові проблеми. Подружнє життя – це ще й прання, прибирання, готування… Однак у цій сфері поділ обов’язків часто не збігається зі сподіваннями партнерів.
По секрету
Передбачити, чи буде шлюб успішним, практично годі. Але американський психолог Джон Готтман усе ж має рецепт. Він радить людям з оточення наречених поспостерігати, як партнери обговорюють спірні питання щодо сексу, грошей, виховання дітей або відпочинку. Якщо вони водночас жартують, кокетують, усміхаються і цілуються – шлюб житиме. Якщо є докори, сарказм, закочування очей угору – на жаль, шлюб приречений.
До речі
В Італії розлучатися заборонено. Тільки смерть одного з подружжя або зрада є підставою для розірвання шлюбу. Але така зрада для італійців – надто дорога втіха, що має серйозні наслідки.
У Німеччині розлучення забирає дуже багато часу і грошей, за які можна й маєток придбати. А от в Україні стане занести заяву до РАЦСу або суду, заплатити символічну суму – і ви вже не чоловік та дружина.