Чи вистачить вам сміливості відмовитись від того, в що вірили?..
Мені часто пишуть щось таке: «Я на здоровому харчуванні, виконую вправи, але чомусь не худну. Вікторе, що я роблю не так?»
⚠️Любі друзі, якщо я вас зараз шокую, то це означатиме, що інформація не найкращої якості якось пролізла у вашу світлу голівоньку і окопалась там.
☝️Те, вживаєте ви «здорові» чи «нездорові» продукти до збільшення/зменшення кількості жиру в організмі не має жодного відношення.
Шоковані? Читайте далі!
Наприклад:
✅здорові продукти: горіхи, мед, олія, авокадо;
❌нездорові: булочки, сосиски та цукор.
Відповідно до закону збереження енергії, маса тіла буде зменшуватись тоді, коли організм буде недоотримувати енергію. Опираючись на цей фізичний закон, можна сміливо стверджувати: кращим продуктом для схуднення буде той, який містить в собі менше калорій. І до дідька лисого, що у вас у роті, бургер чи насіння чіа. З позиції схуднення круасан з шоколадом – вигідніший продукт від оливкової/лляної олії, бо він менш енергетично щільний (менш калорійний).
Шоковані вдруге? Читач обуриться: «Як ти смієш називати круасан кращим від святої оливкової олії?!! Тьху на тебе!»
🙏Я саме і боюсь неправильного трактування моїх слів: не краще/гірше, а вигідніше в контексті схуднення. Не треба змішувати коней з людьми: для здоров‘я потрібно, щоб організм отримував все йому необхідне, а для схуднення – дефіцит енергії. Це те, на чому ґрунтується знешкодження ненависного жиру.
Зрозумійте мене правильно, я вам не пропоную худнути на здобних булочках і сосисках, я намагаюсь донести до вас суть: не «здорові» продукти, а нестача енергії в організмі – первинна причина схуднення. Звісно, грамотний дефіцитний раціон має базуватись на овочах, фруктах, м‘ясі, рибі, молочних продуктах, крупах, бобових, на це є низка причин (здоров’я, ситість і т.д.), і я вам про це багато пишу і розказую. Але завдання цієї статті – відкрити вам очі на те, що на “здоровому харчуванні” можна і худнути і поправлятись, все впирається в кількість отриманих калорій з продуктами, а ще точніше в співвідношенні отриманих калорій до витрачених.
Пересічна людина, яка вірить, що «здоровий» підбір продуктів – ключ до схуднення, приречена на провал, бо упускає з виду основу схуднення, і таких людей, повірте, ой як багато (згідно з повідомленнями, які мені приходять в приват). І вину за їхні поразки я покладаю саме на “експертів з правильного харчування”, які поширюють дезінформацію.
❓Хто її поширює?
Всі, кому заманеться. Кожна друга фітоняшка, яка двічі була у фітнес-центрі і робила там випади, вважає своїм обов‘язком перед суспільством на своїй сторінці в інстаграмі писати про здорове харчування (здорові продукти) як засіб схуднення, як і виставляти рецепти “ПП-десертів”, які хераздва мають відношення до схуднення. Ні, не зліться на них, вони наївні, самі не знають, про що пишуть.
Але серед них, друзі, є і зовсім не наївні, а хитрющі наче лис. Це дієтологи, нутриціологи і фітнес-тренери, які добре знають свою справу. Але в своїй роботі абсолютно усвідомлено уникають термінів «дієта», «дефіцит». Вони знають, що такі слова мають негативне забарвлення і асоціюються в людей з обмеженням і дискомфортом. Свою діяльність вони рекламують десь так: «З нами ви будете худнути на здоровому харчуванні (акцент на «здорових» продуктах), і ні слова про дефіцитну/гіпокалорійну дієту. Я вважаю, що саме такі нечесні спеціалісти і є першоджерелом дезінформації в сфері корекції фігури.
Проведімо експеримент. Який вислів для вас приємніший:
✔️З нами ви будете худнути на здоровому/правильному харчуванні.
✔️З нами ви будете худнути на гіпокалорійній дієті, при якій вам бракуватиме їжі, і, можливо, відчуватимете легкі прояви голоду.
Перший приємний, другий правдивий.
Якщо ви не розумієте, в чому проблема, поясню. Коли людина при схудненні акцентує свою увагу на підборі «здорових» (навіть не низькокалорійних) продуктів, вона приречена на поразку. ☹️Нещасний фітнесист починає винити в тому, що не худне, повільний метаболізм чи генетику, і мириться з тим, що схуднути не зможе. Тоді як справа в інформації 3 сорту, яка розповзлась як чума, проникаючи в кожен смартфон.
Консультує тренер Віктор Мандзяк,
його сторінка в instagram: https://www.instagram.com/viktor_mandziak/