Колись кожна українська господиня мала в хаті оберіг, який гарантував її родині палку любов, купу здорових діточок, добробут і захист від злих сил. Молодички робили його самі. Нині оберіг можна купити в сувенірній крамниці, а можна й виготовити власноруч. Для цього згодиться солоне прісне тісто, сушені гриби та ягоди, квіти, крупи… Їх треба просто прикріпити до вибраної вами основи.
Отож, за основу можна брати:
мініатюрний віничок, перевернутий догори ногами, – як оберіг від нечистої сили;
солом’яний постолик, що вказує – у хаті є домовичок-захисник;
декоративна коса – як символ безконечності та безперервності роду;
дерев’яна ложка – як втілення достатку і гостинності господарів.
Якщо вам нічого не сподобалося, пошийте мішечок з льону чи мішковини, наповніть ватою чи крупою і перев’яжіть червоною стрічкою. Щоб оберіг міцно висів на стіні, відразу ж прикріпіть до нього петельку або гачечок.
А тепер спробуйте прикрасити основу. Соняшникове насіння символізує енергію сонця й приваблює до хати цікавих людей, кетяги калини – жіночу красу, бобові – фізичну силу, рисові зернята – мир у хаті, хвойні шишки – символ досягнення мети, льон – від вроків та причини, часник – від нечистої сили. Кукурудза – символ здоров’я у дітей, цибулина – від сліз. Можна використовувати лікарські трави – шавлію, м’яту, ялівець – як символ міцного здоров’я. Гарбузове насіння
– символ плодючості та безперервності роду, лаврове листя – довголіття.
Вішають оберіг над вхідними дверима.
Створюючи обереги, треба додержуватися певних правил.
Правило перше. Найкращий оберіг – виготовлений руками близької вам людини: мами, сестри, дітей, коханих. І навпаки: не вішайте у хаті оберіг, подарований недоброзичливцем.
Правило друге. Складники для оберегів підбирайте обережно: часто матеріал, що пасує вам, протипоказаний тим, кому ви його створюєте.
Правило третє. Створюючи оберіг, постійно думайте про ту людину, для якої ви це робите, уявляйте її образ, відчувайте її енергетику, потреби, настрій.