Помилки, які припускають майже усі люди, коли чистять зуби

Перевірте, чи не робите ви одну з найпоширеніших помилок, які зводять весь ефект від чищення нанівець.

Щоб зберегти зуби білими, міцними і здоровими, треба чистити їх двічі на день — це ми усі знаємо з дитинства. Але чи правильно ми їх чистимо?

Чистити зуби недостатньо довго

Рекомендована тривалість чищення зубів — дві хвилини, але майже ніхто не дотримується цієї рекомендації. Більше того, як показало дослідження, проведене фахівцями Школі стоматології Каліфорнійського університету у Лос-Анджелесі, навіть люди, які були впевнені, що приділяють чищенню зубів достатньо часу, насправді витрачали на нього не більше 30 секунд. Це досить одноманітне і нудне заняття, і у більшості випадків ми не можемо правильно оцінити час, який на нього витрачаємо. Тому краще встановити таймер або хоча б рахувати про себе до ста двадцяти. Повільно рахувати.

Чистити зуби занадто інтенсивно

Перевірте, чи не занадто сильно ви тиснете на зуби під час чищення? Занадто сильне натискання на зубну щітку не допоможе вам зробити зуби чистішими: наліт, який ми видаляємо під час процедури, досить тонкий. А ось пошкодити емаль і ясна можна дуже легко — не робіть так.

Неправильно тримати щітку

Від того, під яким кутом ви тримаєте зубну щітку, теж залежить здоров’я ваших зубів. Оптимальний нахил — під кутом 45 градусів, і єдине виключення — електричні зубні щітки, які самі встановлюють необхідний нахил. Виправляйте свій і навчайте дітей правильно тримати щітку!

Користуватися щіткою з жорсткою щетиною

Гадаєте, що зубні щітки з м’якою щетиною — це лише для тендітних? Стоматологи з вами не згодні. Зубні щітки твердої і навіть середньої жорсткості, зазвичай, можуть завдати мікротравми м’яким тканинам ясен, а також не можуть потрапити у “кишеньки” біля коренів зубів і видалити наліт, який накопичується у цих місцях. Наступного разу, коли будете міняти зубну щітку, вибирайте м’яку.

Вибирати занадто велику щітку

Розмір теж має значення — причому у більшості випадків краще, щоб він був меншим. Занадто велика головка зубної щітки не зможе отримати доступ до видалених зубів та інших важко доступних місць рота — і тому краще користуватися невеликою щіткою.

Дуже рідко міняти зубну щітку

Чотири рази на рік стоматологи рекомендують міняти зубну щітку. Вологе середовище сприяє розмноженню бактерій і з плином часу щітка не допомагає видаляти небезпечні мікроорганізми з ротової порожнини, а навпаки, додає зверху — ніякої користі, лише шкода!

Не користуватися зубною ниткою

Ви гадаєте, що зубна нитка потрібна для того, щоб видаляти шматочки їжі, які застрягли між зубами, а у інших випадках користуватися нею ні до чого? Стоматологи вважають інакше і рекомендують щоразу після чищення зубів додатково використовувати зубну нитку — щоб видалити наліт, який накопичився між зубами. Щодня.

Пропускати вечірнє чищення зубів

Більшість з нас чистять зуби вранці, але дуже багато людей регулярно пропускають вечірнє чищення зубів — і тим самим практично зводять нанівець усі зусилля. Зубний наліт, що утворився протягом дня, вночі може завдати шкоди зубам та яснам — і ранкове чищення вже нічим не допоможе. Не лінуйтеся!

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook