Підвищить імунітет шипшина

Вживання ягід шипшини – чудовий спосіб зміцнити імунну систему як дорослих, так і дітей.

Шипшина – це рослинний продукт, популярність якого не знає меж у напрямку народної медицини. Також ця рослина здобула визнання і в офіційній медицині. Плоди шипшини традиційно використовуються як лікарський засіб для лікування найрізноманітніших захворювань.

З точки зору ботаніки, шипшина – це чагарникова багаторічна рослина, яку відносять до сімейства Розоцвітих. Стебла куща, який може бути заввишки до 2 метрів, усіяні невеликими гострими шипами. У народі цю рослину ще називають “дика троянда”, оскільки чагарник на вигляд (стеблами і листям) дещо схожий на декоративну троянду.

Цвіте шипшина одиночними бутонами, що складаються з 4-5 пелюсток ніжно-рожевого, блідо-оранжевого або білого кольору. Її плоди бувають різні за розміром, формою і кольором. Найчастіше це ягідки помаранчевого або яскраво-червоного забарвлення. На смак вони трохи терпкі й кислі, однак саме ягідки становлять особливий інтерес, адже їхній склад просто вражає корисним різноманіттям. Загалом же для приготування вітамінізованих напоїв використовують листя, квіти, ягоди та коріння цієї рослини.

Зміцнює імунітет

Шипшина – рослина, яке несе користь організму, покращуючи роботу органів і зміцнюючи імунну систему. Це лікарська рослина широкого спектру дії. Так, шипшина є чемпіоном за вмістом вітамінів А і С. Вона містить вітаміни групи В та вітамін РР. У ній знайдені вітаміни Е і К, а також цукор, пектини, дубильні речовини, мінерали (залізо, марганець, калійні і кальцієві солі). Насіння містить ефірні олії та слабкі жирні кислоти.

Бореться з застудними захворюваннями та інфекціями

Шипшину часто використовують для боротьби із застудними захворюваннями й інфекціями. Вона є чудовим засобом для профілактики авітамінозів як у дітей, так і у дорослих. Загалом шипшина має широкий спектр лікувальних властивостей. Основні з них: тонізувальні, седативні, протизапальні, протимікробні, кровоспинні, в’яжучі, сечо- та жовчогінні, судинозміцнювальні, допомагає у виробленні еритроцитів, знижує кров’яний тиск.

Потужний антиоксидант

Рослина – потужний антиоксидант, а стан шкіри, волосся, молодість організму, як відомо, залежить саме від цих речовин. До того ж, низька калорійність – усього 110 ккал на 100 г сухих ягід, дозволяє вживати відвари навіть при жорсткій дієті.

Чи шкідлива

Тривале вживання різних напоїв на шипшині може негативно відбитися на діяльності печінки. Найкраще комбінувати настої лікарських рослин: у такому разі вони не будуть набридати й організм зможе отримувати ширший спектр корисних речовин і мікроелементів. Надмірне вживання шипшини може призвести до порушень з боку кровоносної системи, включаючи розвиток тахікардії, підвищення згортання крові. Якщо у людини є схильність до тромбоутворення, плоди шипшини слід виключити з раціону.

Через високий вміст кислоти відвари та настої плодів шипшини можуть негативно впливати на зубну емаль. З тієї ж причини слід утриматися від вживання препаратів на основі шипшини при гіперацидному гастриті, виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки.

Як заварювати шипшину, щоб зберегти вітаміни

Користь шипшини є неймовірно великою. Однак від того, наскільки ягоди шипшини правильно заварені, багато в чому залежить, скільки вітамінів та інших корисних речовин збережеться.

Заварювання свіжих ягід шипшини

Зі свіжих дозрілих ягід шипшини можна отримати найбільшу кількість корисних речовин. Для приготування напою взяти 3-4 ст. ложки плодів, ретельно вимити і проткнути кожну ягідку зубочисткою. Висипати підготовлені ягідки в скляну ємність і залити 500 мл гарячої води. Укутати і залишити на 40 хвилин настоюватися. Коли час вийде, процідити настій через кілька шарів марлі, а використані плоди перекласти в каструльку, знову залити 500 мл гарячої води і кип’ятити 30 хвилин. Отриманий таким чином відвар остудити, процідити і змішати його з настоєм.

Заварювання шипшини у термосі

Цей спосіб найпоширеніший. Термос бажано брати зі скляною колбою і не дуже великий – об’ємом не більш як два літри. Заповнити його цілими ягодами приблизно на третину або трохи менше. Якщо використовуються подрібнені, то на 1 л рідини потрібно 3-4 ст. л. плодів. Залити шипшину гарячою водою, але не окропом. Закрити термос і дати ягодам настоятися. Цілим плодам для цього потрібно 8-10 годин, а подрібненим вистачить 2 годин, але можна залишити і довше. Цілі ягоди можна заварити повторно один і навіть два рази, якщо вони досить великі і м’ясисті.

На водяній бані

Викласти у приготовлену ємність 2 ст. ложки подрібнених свіжих або сухих ягід шипшини, залити 500 мл гарячої води, накрити кришкою і помістити у каструлю більшого розміру, де вже кипить на слабкому вогні вода, та настоювати на водяній бані 15-20 хвилин. Потім остудити напій, процідити та пити впродовж дня для зміцнення імунітету й загального оздоровлення організму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Корисні властивості селери в рецептах народної медицини

Корисні властивості абрикосових кісточок: що лікують і як вживати

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook