Настала весна, пора тюльпанів. Як тільки сходить сніг, починають прокльовуватися зелені листочки тюльпанів, а через 3 тижні вони радують нас своїми гарними, ароматними та різноманітними квітами. Ця квітка квітне приблизно місяць.
Як правильно вирощувати квіти
Як тільки почалась весна, необхідно удобрити грядку з тюльпанами. Бажано це зробити, навіть, якщо на грядках лежить сніг. Зробіть розчин 15 гр. нітроамофоски на 10 л води. Тюльпани не дуже полюбляють солону землю, тому використовуйте розчин розведений на дві частини.
Підгодівлю проводять тричі: 1 – на снігу, 2 – під час з’явлення бутонів, 3- через 7 днів після розквітання тюльпанів.
Якщо листя вузьке, слабке та не стоїть – це означає нестачу азоту (листя червоного забарвлення), а у землі – фосфору та калію (листя синьо – зеленого кольору).
Якщо на грядці опинився хворий тюльпан, необхідно його прибрати разом з корінням, а місце де він зростав залити розчином марганцю, підігрітим до 100 градусів Цельсію.
Розпушувати та полоти треба дуже обережно, щоб не ушкодити листя, бо вони відіграють важливу роль у зростанні та житті квітки. Тюльпани потребують регулярний полив.
Для того, щоб отримати велику квітку наступного року, не допускайте утворенню насінної коробки – час коли квітка в’яне, її необхідно зламати руками та залишити два листки.
Тюльпани полюбляють сонячне місце та землю з гарною циркуляцією повітря. Взагалі всі городники кожного року викапують тюльпани, але цього можна не робити, якщо постійно удобрювати грядки з тюльпанами. Пересадку можна робити через 4 роки.
Коли листя стає жовтим, перший літній місяць, необхідно викопати, просушити не в сонячному місці тюльпани та зберегти до осені.
У перший місяць осені час висадити квіти. Зробіть грядки шириною 30 см і глибину 20 см. Удобріть грядки суперфосфатом та посадіть тюльпани. Садити спочатку велику цибулину, а між великими посадіть дрібні. Таким способом посадки необхідно буде викопувати тюльпани кожного року. Не можна удобрювати гноєм, це призведе до за гниття цибулин.
Тюльпани переносять морози до -4, а при -9 може деформуватись квітка. Щоб запобігти заморозкам, укрийте їх шаром соломи.
Чим хворіють тюльпани
- Ураження кліщем палея, жуками коваликами – ви помітите жовте та засихаюче листя.
- Фузаріоз – поява сірого нальоту на грибниці, поява спор та раптове засихання всієї наземної частини рослини.
- Бактеріоз – бактеріальна гниль, ураження цибулини кліщем або нематодами. Цибулини стають бурими та гниють утворюючи неприємний запах.
- Пеніцильозна гнилизна – на цибулині лусочки жовтіють, а після швидко виростає блакитно – зелене спороутворення. Квітка разом з цибулиною гине.
- Найнебезпечніша хвороба тюльпанів – вірус строкапелюстковості. Виникають крапки та смуги на листі тюльпанів. Негативно впливає на рослину та вражає її повністю.