Сад Садиба

Що робити, якщо зайці обризають кору молодих дерев

Це дуже поширена проблема – коли взимку зайці обгризають кору молодих дерев. Досвідченні садівники мають на такий випадок кілька порад, як захистити деревця.

Дуже часто взимку або напровесні зайці внаджуються у садки та обгризають кору молодих плодових дерев. Від цього рослини хворіють, довго відновлюються і можуть навіть загинути. Але є кілька перевірених способів, як можна захистити дерева.

  1. Обмазати стовбур тваринним жиром, не обов’язково все дерево. Це добре відлякує зайців – ніколи не обгризають такі дерева, проходять повз. Але зауважте, що смалець може приваблювати мишей. У такому разі допоможе зерно з труткою, яке треба розсипати поряд.
  2. Добре захищають стовбури дерев пластикові пляшки.  З пляшок треба відрізати горловину і дно, зробити повздовжній розріз і одягнути на стовбурець. Так треба одягнути не одну, а 2-3 пляшки вверх. Стовбур при цьому дихає, але пляшка створює надійний захист від зайців.
  3. Якщо є зайва стара сітка для забору, нею можна обмотати кожний стовбур окремо. Також можна використати будівельну сітку, яку використовують під штукатурку або шпаклівку. Треба порізати смугами по 50 см і поставити навкруг дерева.
  4. Ефективно захищає від зайців спеціальна фарба, яку наносять на стовбури дерев. Її ще називають “мічурінкою”.
  5. Старий перевірений метод захисту дерев – газети або картон. Ними обмотують стовбур та обв’язують шпагатом. Дерева під такою шубою чудово зимують.
  6. Ще один спосіб захисту кори від гризунів – обмотати агроволокном. Його треба порізати на шматки й обв’язати дерева у кілька шарів.
Дата публікації: 18.02.2021 img Поділитися