ЗБРОДЖЕНИЙ БЕРЕЗОВИЙ СІК. Березовий сік проціджують у чисті бутлі і зброджують при температурі 10-15 градусів протягом двох-трьох тижнів. Шийку бутлів обтягують тканиною. Цукор для бродіння додавати не потрібно, але стежити за процесом необхідно, оскільки в окремих випадках на поверхні рідини утворюється плівка плісняви. Напій виходить кислуватим, з приємним ароматом. Зберігають його у холодному місці.
КВАС. Березовий сік нагрівають до 35 градусів, кладуть у нього дріжджі з розрахунку 15-20 г на літр соку. Закваску ставлять на 3-4 дні у холодне місце, потім розливають в ємності й консервують.
БАЛЬЗАМ. На відро березового соку беруть 3 кг цукру, 2 літри вина, 4 дрібно нарізані лимони із шкіркою. Всі компоненти кладуть у бочку або емальовану каструлю і ставлять на два місяці в погріб або будь-яке інше холодне місце. Після закінчення цього терміну продукт розливають у пляшки, закупорюють і кладуть їх боком у те саме холодне місце. Через три тижні бальзам готовий до вживання.
КОНСЕРВОВАНИЙ БЕРЕЗОВИЙ СІК З ХВОЄЮ. Свіжі річні паростки сосни добре промивають, потім ошпарюють окропом, щоб видалити воскоподібний наліт, знову полощуть спочатку в гарячій, а потім холодній воді і складають в ємність. На літр березового соку знадобиться 50-60 г хвої. Свіжий сік нагрівають до 80 градусів і заливають хвою. Настоюють протягом шести-семи годин, після чого проціджують, додають 50 г цукру і 1-2 г лимонної кислоти. Розливають сік у бутлі та пастеризують 25 хвилин при температурі 90-95 градусів.
Аналогічним способом можна приготувати БЕРЕЗОВИЙ СІК, АРОМАТИЗОВАНИЙ М’ЯТОЮ, МЕЛІСОЮ, ЛИПОВИМ ЦВІТОМ. На літр соку знадобиться пучок сухої трави. Настоюють сік протягом п’яти-шести годин. Консервують так само, як і в попередньому рецепті.
Зберігають березовий сік і напої з нього у темному прохолодному приміщенні.