Чи чули ви про усвідомлене життя? Ця практика стала надзвичайно популярною останні кілька років, а численні наукові дослідження підтвердили її ефективність. Насправді практика усвідомленості була відома ще століття тому завдяки духовному вчителю Гаутамі Будді.
Ці 11 принципів усвідомленості допоможуть влаштувати ваше життя.
1. Все що у вас є – це справжній момент: тільки тут і тільки зараз.
Минуле – це ілюзія, якої вже давно не існує. Майбутнє ще не настало, а значить, його ще немає. Реальність існує тільки зараз.
2. Негативна думка нешкідлива до тих пір, поки ви не повірите в неї.
Думки приходять і йдуть, їх потік не можна зупинити. Страждання вони приносять, коли перетворюються в переконання, коли ви зливається з ними.
3.Коли сердитеся, то караєте самі себе.
Кожен з нас може розлютитися, всі ми маємо на це право, але краще уникати таких сильних негативних емоцій. Розгніватися дуже легко, як сірник запалити. Справжня мужність – побороти себе і зробити дійсно щось корисне.
Усвідомте, що сьогодення – єдине, що у нас є, зрозумійте, що життя занадто коротке для того, щоб витрачати його на гнів, образу і злість.
4. Будьте собою, не намагайтеся всім сподобатися – і знайдете гармонію.
Не зациклюйтеся на тому, що про вас думають інші. Вам зовсім не потрібно їх схвалення, щоб знайти себе – справжнього. Ви той, ким ви є, і те, що інші думають про це, ніяк не повинно впливати на вас.
Ось що Ошо говорить з цього приводу:
«Ніхто не може нічого про вас сказати. Все те, що говорять інші люди, вони говорять про самих себе. Але все ж ви починаєте сумніватися, тому що чомусь чіпляєтеся за цей фальшивий центр. Останній завжди залежить від інших, тому для вас так важливо, що говорять або думають про вас люди, які вас оточують. Ви дивитеся на них, намагаєтеся домогтися їхнього схвалення. Ви хочете мати респектабельний вигляд. Ви хочете прикрасити своє его. Це ж справжнісіньке самогубство!
Замість того, щоб звертати увагу на те, що і хто сказав про вас, краще зазирніть всередину себе…
Щоразу, коли ви відчуваєте незручність, ви просто показуєте, що соромитеся себе. Тому що ви не знаєте, ким ви є. А якби знали, таких проблем у вас ніколи б не виникало – вам не потрібні чужі думки. Коли ви переживаєте про те, який вигляд маєте в очах інших людей – згадайте, що це взагалі не має жодного значення!
Той факт, що ви соромитеся себе, свідчить про те, що ви ще не пізнали себе. Ви ще не «вдома».
5. Спочатку реальність створюється в нашій голові, а вже потім – наяву.
Наш мозок – це неймовірно потужний інструмент, який створює світ навколо нас. Спочатку потрібно визначитися з планами й цілями, і тільки після цього – діяти.
6. Життєвим шляхом ви повинні пройти самі.
Життя сповнене негараздів і неприємностей. Нікому не вдасться їх уникнути. Важливо, скільки зусиль і волі ми вкладаємо в те, щоб досягти мети. Щастя – це особистий вибір кожного, воно знаходиться всередині нас самих.
“Ніхто нас не врятує, крім нас самих. Цього ніхто не зробить, та й не зможе – навіть якщо захоче. Ми повинні пройти цим шляхом самі”, – вчить Будда.
7. Недостатньо вірити в щось, потрібно цим жити.
Не прогинайтеся під цей світ. Не робіть те, що вам диктує суспільство. Ніколи не підлаштовуйтеся під когось – воно того не варте. Найважливіше в житті – бути самим собою і слідувати за своїм серцем. Нехай за вас говорять ваші справи, не звертайте уваги на те, що про вас скажуть інші люди.
8. Вам потрібно вибрати або правильну дорогу, або легку дорогу.
Тільки в щоденній боротьбі загартовується характер. І це того варте, повірте! Якщо не буде перешкод – солодкість перемоги зникне.
Якщо щось здається дуже складним і неможливим, це зовсім не означає, що ви не зможете цього зробити. Навпаки, це ще одна причина досягати своїх поставлених цілей.
“Ті, хто не намагався пізнати істину, так і не зрозумів, навіщо ми живемо”, – вчить Будда.
9. Постійна зайнятість і прагнення все встигнути заважають досягти усвідомленості.
Величезні списки завдань, планів і задумів – все це заважає зосередитися на головному – на теперішньому моменті. Ми чомусь вирішили, що важливо бути весь час зайнятими. Краще зосередитися на одній меті й поступово виконувати її.
«Ви повинні навчитися відпускати. Перестаньте постійно переживати. Ви і так ніколи не контролювали ситуацію», – пише Стів Мараболі.
10. За все в цьому житті треба платити.
Не задавайте собі питання: “Чого я хочу від життя?”, а краще запитайте себе: “За що я готовий страждати?” Відповісте на це питання – і до вас прийде осяяння: ви зрозумієте, чого хочете насправді. Тоді ваше життя стане по-справжньому осмисленим і повним.
11. Коли ви намагаєтеся все контролювати, то втрачаєте здатність насолоджуватися життям.
Ми постійно намагаємося все контролювати – це дарує нам відчуття контролю і стабільності. Але стабільності не існує. Ось у чому полягає вся іронія. Ми абсолютно нічого не контролюємо.
Взагалі нічого. Що раніше ми це усвідомимо, навчимося жити без тривог і занепокоєння, то краще для нас.