Зазвичай улюблені продукти багатьох, такі як картопля, солодощі та ковбаса, жирні і калорійні, а тому є найбільш шкідливими.
Солодощі
У списку продуктів, які краще не їсти, щоб схуднути, солодощі на першому місці. І справа не тільки в тому, що все солодке містить дуже багато калорій. Солодощі – це швидкі вуглеводи, які сприяють набору зайвої ваги. Від надлишку цукру в крові організм і починає відкладати жирові запаси. Найчастіше ласуни не обмежуються одним шматочком шоколаду, а тому, якщо хочете схуднути, то від солодких продуктів краще відмовитися взагалі. Візьміть собі на замітку, що газовані напої теж містять цукор.
Випічка, макарони і злаки
Вироби з борошна також не менш небезпечні, як і солодощі. Тому не слід їсти макарони й злаки з клейковиною (пшениця, пшениця спельта, ячмінь і жито). А от рис, гречка є корисними, але в обмежених кількостях. І в жодному випадку не пізніше, ніж за 3 години до сну.
Картопля
Хоч і існує спеціальна картопляна дієта і розвантажувальні дні на картоплі, але, якщо хочете схуднути, від цього продукту краще відмовитися. Картопля не дуже калорійний продукт, але відноситься до швидких вуглеводів. Якщо ви не можете відмовитися від картоплі повністю, постарайтеся вживати в їжу тільки відварену або запечену картоплю.
Майонез
Товстими вас роблять не салати, а велика кількість майонезу в них. Навіть найбільш дієтичний салат з овочів або морепродуктів може зашкодити, якщо ви заправите його майонезом. Сто грамів майонезу містить аж 620 калорій! Візьміть собі за правило заправляти салати оливковою олією або натуральним йогуртом. А ще краще – лимонним соком.
Соуси та заправки
Хочете знати, як такий дієтичний продукт як гречка може зашкодити фігурі? Все просто, за допомогою жирного соусу або заправки калорійність порції гречки подвоїться, якщо тільки не потроїться.
Смажена їжа
Так-так, щоб схуднути, слід відмовитися від смаженого. Річ у тім, що смажена їжа містить величезну кількість калорій, від яких ми й набираємо вагу. Тому, коли готуйте їжу, намагайтеся її не смажити. А краще відварюйте, запікайте у духовці, готуйте в пароварці. Такі страви матимуть всі необхідні поживні речовини, але будуть менш калорійними.
Напівфабрикати
Про шкоду напівфабрикатів знають всі, але мало хто здогадується про те, що кукурудзяні пластівці, які ми звикли їсти вранці з дитинства, також відносяться до заборонених продуктів. В таких продуктах швидкого приготування як кукурудзяні пластівці, вермішель і пюре, а також інший фаст-фуд, міститься величезна кількість крохмалю, ароматизаторів, барвників і жирів. У них мало поживних елементів і велика кількість хімікатів.
Бекон
У беконі міститься натрій, надлишок якого призводить до гіпертонії й багатьох інших захворювань. Бекон смачний через велику кількість насичених жирів, які викликають серцево-судинні захворювання та ожиріння. Не варто їсти майже всі види бекону, який купуємо в магазині, адже в ньому міститься величезна кількість консервантів, які також негативно впливають на наше здоров’я (викликають рак та головний біль).
Алкоголь
Немає такого дієтолога, який порекомендував би пацієнту алкоголь як засіб для схудення. Багато людей помилково вважають, що алкоголь не містить калорій. Але це не так. Він не насичує нас енергією. Наявність алкоголю в вашому тілі сприймається організмом як токсин, від якого необхідно позбутися. А це негативно впливає на печінку. Адже, коли печінка знаходиться в режимі хардкор детокс, вона не може ефективно спалювати жир і він відкладається. Тому краще зовсім відмовитися від алкоголю.
Ковбаса
Ковбаса для багатьох – це замінник м’яса. Тобто люди помилково думають, мовляв, коли їдять ковбаси, то отримують всі необхідні вітаміни й мікроелементи, які могли б отримувати з м’яса. Але, на жаль, якою смачною не здавалася б ковбаса – це всього лише набір солі, спецій і жиру. 100 г ковбаси має у два рази більше калорій, ніж стограмовий шматок відвареного м’яса.
Сік
Для приготування однієї склянки свіжовичавленого апельсинового соку знадобиться три апельсини. Коли п’єте сік, то споживаєте всі калорії з цих апельсинів без натуральних фруктових волокон, які насичують вас. Ось чому навіть від 100% соку підстрибує рівень цукру в крові.
Е 621 або глутамат натрію
Продукти, що містять штучну харчову добавку глутамат натрію (Е621) провокують не тільки апетит й сприяють переїданню, але і викликають звикання. Дія Е 621 на організм згубна, тому, що вживання у великих кількостях цієї добавки здатне привести не тільки до набору зайвої ваги, але і до інших серйозних захворювань. Найбільше цієї добавки міститься в напівфабрикатах (пельмені, вареники, котлети), різних спеціях (набори для приготування страв), кондитерських виробах (цукерки, торти, тістечка).