Плоди гранатника з давніх часів вважалися відмінним лікарським засобом від багатьох хвороб. Сучасні дослідження лише підтверджують неоціненну користь граната.
Лікує застуду і захворювання нирок
Гранат – не тільки смачна, але і дуже корисна ягода. Це справжній скарб вітамінів, мікроелементів і антиоксидантів. Такий багатий склад граната робить його надзвичайно корисним в боротьбі з багатьма хворобами – від звичайної застуди і до ниркових захворювань.
Захищає від раку
У гранатовому соку міститься в три рази більше антиоксидантів, ніж в зеленому чаї та червоному вині. За даними деяких досліджень гранатовий сік особливо корисний при раку молочної і передміхурової залози. У плодах гранатового дерева міститься особливий різновид танинов – еллагітаніни, які здатні стримувати зростання ракової пухлини молочної залози, або зупинити злоякісний процес зовсім.
Нормалізує кров’яний тиск
Регулярне вживання граната розріджує кров, що дозволяє їй швидше доходити до серцевого м’яза. В одному з досліджень було продемонстровано, що щоденне вживання мінімум 50 мл гранатового соку знижує кров’яний тиск на 5%.
Гранат дуже корисний і для серця. Антиоксиданти, які входять до складу плода, перешкоджають склерозуванню артерій. Таким чином, можна стверджувати, що систематичне вживання граната знижує ризик розвитку інфаркту міокарда, серцевих нападів і інсульту. Особливо гранат корисний для діабетиків, так як у пацієнтів з підвищеним рівнем цукру в крові зростає ризик загострення серцевих захворювань.
Зміцнює суглоби
Екстракт граната збереже ваші суглоби. Пов’язано це з тим, що компоненти, які входять до складу граната, пригнічують діяльність ферменту, який руйнівно діє на хрящову тканину. Здоровим людям гранат допомагає надовго зберегти здорові суглоби, а люди, які страждають на поліартрит, повинні їсти цю гранат якомога частіше. Крім того, гранат надає і слабку протизапальну дію, що також важливо при артриті.
Зміцнює імунітет
Їжте гранати в осінньо-зимовий період! Це буде відмінною профілактикою простудних захворювань. Адже в цих фруктах міститься велика кількість вітаміну С, що допомагає боротися з вірусами. У профілактичних цілях рекомендують вживати по половині граната в день. А в період хвороби можна пити гранатовий сік. Він добре справляється з лихоманкою та втамовує спрагу.
Кому протипоказаний гранат
Незважаючи на величезну користь граната для нашого здоров’я, в деяких випадках гранат краще не вживати. Наприклад, він протипоказаний при виразках шлунка і дванадцятипалої кишки.
До складу цього фрукта входять різноманітні органічні кислоти, що негативно позначається на стані зубної емалі. Щоб захистити свої зуби від руйнівної дії кислот, перед вживанням граната рекомендують з’їсти трохи твердого сиру, який покриє зуби жирною оболонкою.