Які прикраси коли одягати

Часто на пляжах можна побачити дівчат у купальних костюмах, „доповнених” масивними металевими ланцюжками, коралями, браслетами. Це виглядає безглуздо.

У будь-якому разі навіть найгарніших прикрас має бути небагато – тільки тоді вони прикрашатимуть людину. Нехай намисто, брошка, кліпси, каблучка і браслет входять до одного гарнітуру, будуть однорідні за кольором і матеріалом, а також підходять до сукні, але й у цьому разі не варто носити все це одразу. Якщо ви вибрали намисто, браслет і каблучку, то брошка й кліпси уже зайві. Одні й ті самі брошки та намисто не варто носити день у день, як кажуть, і в будні, і в свята: то з в’язаною кофтинкою, то зі святковою сукнею.

Блискучі кольорові камені доречні у свята, ввечері; метал, пластмаса, неграноване скло – у будні; ланцюжки і бісерні нитки можна носити за будь-яких обставин. Дорогі речі з золота та срібла з каменями, незважаючи на примхи моди, зазвичай залишаються строгими „класичними” за стилем, тому що носять їх усе життя, передаючи дітям, внукам.

Складні за формою, сяючі прикраси зі штучних діамантових чи яскравих каменів (наприклад, намиста з різними підвісками, кулони, великі сережки, брошки, браслети) доречні тільки з вечірніми туалетами й головним чином в осінньо-зимовому сезоні. Ці прикраси красиві тільки при вечірньому освітленні, а вдень, особливо при яскравому сонячному світлі, вони втрачають свій вигляд. Прикраси з перлів також більше личать до вихідного та вечірнього вбрання.

Варто уникати різнорідних прикрас. Приміром, з металевим ланцюжком не гармонують інші прикраси з прозорого чи кольорового скла, а також із пластмаси. Перлове намисто разом з металевими сережками і брошкою з кольорових каменів також виглядають вкрай некрасиво. Часто-густо на пляжах можна побачити дівчат у купальних костюмах, „доповнених” масивними металевими ланцюжками, коралями, браслетами. Це виглядає безглуздо. На пляжі доречні тільки тонкі, „невагомі” прикраси.

До літніх суконь, сарафанів, гарнітурів для пляжу пасуватиме разок яскравого непрозорого намиста зі скла, пластмаси чи кераміки, який гармоніюватиме з тканиною сукні, такий самий браслет, а все інше, поза сумнівом, зайве. Літні прикраси можуть бути яскравого кольору, але прості за формою, їхнє призначення – доповнити барвисту гаму сукні й відтінити засмаглу шкіру обличчя, шиї, рук.

На сукнях спортивного крою неприпустимі металеві ланцюжки. Краще надіти скромну приколку з кераміки.

Джемпери чи светри з яскравими кольоровими малюнками не варто доповнювати ні намистом, ні брошкою. До плетеного светра, сукні, костюма підійдуть великі прикраси з дерева, кераміки, металу, кості. Але й тут потрібно знати міру. До суконь, оброблених рюшами й воланами, не варто підбирати прикрас складної форми, приміром, намисто з камінцями в металевій оправі. А ось намисто простої, гладкої форми дуже до речі. Повним жінкам з великим бюстом не радимо носити велике намисто й медальйони – їм радше личитиме тонкий металевий ланцюжок.

Жінкам, які мають повну коротку шию, не рекомендують носити круглі пацьорки біля основи шиї, їм краще надіти довге намисто чи ланцюжки середньої величини, тому що ланцюжок візуально видовжує фігуру і гарно гармонує з сукнями прямих ліній.

Невисоким теж краще вибирати біжутерію відповідно до зросту, щоб не виглядати карикатурно. Навіть найкрасивіший масивний перстень безглуздо виглядає на тонкій малесенькій руці.

Кліпси рекомендують надівати не довше як на 3 – 4 години. Бажано час від часу знімати кліпси на 3 – 5 хвилин і двома пальцями легко масажувати мочку вуха, інакше може з’явитися головний біль і навіть підвищитися артеріальний тиск.

Особливо уважно потрібно вибирати форму кліпсів, сережок. До повного широкого обличчя не пасують великі, надто випуклі кліпси і сережки круглої форми – вони ще більше розширяють обличчя. Краще підібрати невеликі сережки продовгуватої форми і якомога плоскіші. Якщо сережки з підвісками, то й вони мають бути подовженими й пласкими.

ЗНАЄШ ПРАВИЛА? НОСИ ПЕРСНІ!
Тонкі пальці потребують більш витончених, ніжних каблучок та перснів. Великі персні не варто носити на повних пальцях; великі персні красиві, коли їх на руках не більш як два, по одному на кожній руці; дрібні, тонкі можна надіти по два на один палець. Якщо в персні буде яскравий камінь, колір його повинен повторитися в одязі. Не варто надівати навіть на різні руки персні з кольоровими каменями, кольоровий камінь гарно поєднується тільки з прозорими чи білими каменями. Яскраві персні елегантніші в поєднанні з блідим, світлим лаком нігтів, а з яскравим лаком для нігтів – маленькі, тонкі, малопомітні.

І брошки потрібно носити вміло. Їх носять справа і зліва на грудях, на лацкані піджака-жакета, на кутикові коміра блузки чи сукні, на кишені. На об’ємному джемпері чи сукні без коміра брошку можна прикріпити на плече, у нарядному платті – на драпірованому поясі у вигляді пряжки. Брошкою скріплюють шарфи, хустки, коміри, пілочки жакета, якщо він не має застібки. У цих випадках інших прикрас не носять. У нарядному варіанті, якщо брошка не пришпилена біля горловини, можна надіти намисто, ланцюжки, кольє.

Керамічні брошки гарно виглядають на одязі з натуральних тканин грубої фактури. Шовкова сукня вимагає витонченої за задумом та художнім виконанням брошки. До більш щільних тканин підійдуть прикраси з напівкоштовними каменями або ж з дерева. Із сукнею, яка застібається аж до коміра на кольорові чи дуже блискучі ґудзики, не варто носити брошки. Якщо ґудзики нейтрального кольору чи обтягнені тканиною і мало виділяються, то можна носити приколку чи брошку, але обов’язково збоку, а не зверху застібки.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook