мурахи

Як боротися з мурахами на городі: хімічні і народні засоби

Якщо у вас на грядці завелися мурахи, слід якнайшвидше їх позбутися. Ми розповімо, які бувають хімічні засоби для боротьби з мурахами, і народні методи боротьби.

Без сумніву, великим плюсом мурах є те, що при будівництві своїх гнізд вони розпушують верхній шар ґрунту, насичуючи його при цьому киснем і підвищуючи родючість. Але ніякі плюси в порівнянні з принесеними збитками не встануть на захист цих «квартирантів» на вашій грядці. На городі для них – справжній рай, і боротися з мурахами досить складно. І від цього страждає свій урожай.

Оскільки тля – улюблена їжа мурах, вони захищають її від ворогів і сприяють розмноженню, заражаючи личинками попелиці все більше і більше рослин. Навколо гнізда мурах рослини, швидше за все, рости не будуть. Тому причини, за якими боротьба з мурахами на городі необхідна, очевидні.

мурахи

Борючись з мурахами, насамперед необхідно позбутися попелиці. Саме попелиця приваблює мурах і їх годує. Коли знищите попелицю, можна переходити до наступного кроку – боротьба з мурахами.

Пройдіться городом, пошукайте мурашники. Іноді вони можуть бути сховані під поверхнею ґрунту, а тому доведеться перекопати землю. Викопавши мурашник якомога глибше, ви зруйнуєте гніздо – і мурахи покинуть вашу грядку. Щоб мурахи не повернулися на це місце, потрібно перекопати землю з попелом.

Хімічні засоби боротьби з мурахами

Якщо мурашник не виявити, боротися з мурахами буде складніше. Боротьба з мурахами на городі – досить тривала і працеємка справа. Застосування хімічних засобів  підвищує ризик не тільки позбутися мурах, але і нашкодити врожаю. Тому всі засоби потрібно застосовувати, чітко дотримуючись інструкції. 

Всі хімічні препарати, за своєю дією, бувають – комплексні і вузькоспеціалізовані. Найефективніше застосувати контактні інсектициди й отруйні приманки, які мурахи їдять. 

Хімічні засоби проти мурах бувають:

  • у вигляді розчинів (ними обробляють грядки на городі, дерева в саду, інші об’єкти на ділянці),
  • сипучі порошки, гранули або кристали (посипають місця проживання мурах і доріжки, по яких вони пересуваються; деякі сухі отрути від мурах можна розводити у воді і обприскувати дерева або грядки);
  • Гелі від мурах (застосовують в будинках або квартирах; препарати зазвичай, окрім мурах, також знищують мошку, тарганів).

Основна відмінність між хімічними засобами – діюча речовина. Оскільки хімічні препарати отруйні і небезпечні, не можна допускати попадання їх в організм людини і домашніх тварин. Препарати на основі борної кислоти відносно безпечні для тварин, але менш ефективні. Більш дієві суміші на основі імідаклоприду і хлорперіфосу, але з ними потрібна обережність.

Народні засоби боротьби з мурахами

За допомогою інсектицидів, ви за невеликий проміжок можете знищити всіх шкідників в саду. Та якщо ви остерігаєтеся застосування хімії на присадибній ділянці, варто віддати перевагу народним засобам боротьби з мурахами. Відомо, що мурах лякають сторонні різкі запахи, тому, виявивши їх гніздо, обкладіть його листочками петрушки, томатів, лавра і інших ароматних рослин. Також листя або стебла цих рослин викладають на стежках мурах або обв’язують ними стовбури рослин.

мураха

 Розглянемо інші, корисні способи як винищити і відлякати мурах:

  1. Чорні мурашки не переносять запахи пряних трав. Можна посіяти в саду петрушку, лавр, аніс, валеріану, ревінь і м’яту. Народними засобами, вважається розрізаний на частини часник або гілочка полину.
  2. Залити в мурашник хвойний концентрат, розведений з водою, щоб знищити колонію.
  3. Позбутися мурашок на ділянці швидко, допоможе мелена кориця.
  4. Добре допомагає харчова сода, змішана з вапном. Такий порошок потрібно посипати на доріжку і горбок.
  5. В будиночки заливають борну кислоту з додаванням 5 ложок цукру для склянки розчину. Якщо налити таку суміш в ємність, то мурахи, намагаючись напитися сиропу, будуть в ній топитися.
  6. Можна змішати суху материнку з сіркою і перемішати порошок з землею, такими народними засобами посипають житла, де мешкають мурашки.
  7. Велика користь для боротьби з ними, якщо поливати гасом або соняшниковою олією доріжки мурах.
  8. Обробка місць навали нашатирем, допомагає проти скупчення комах, а також при боротьбі з попелицею.
  9. Попередньо розкопавши гніздо, полити його окропом або засипати гарячої золою.
  10. Щоб позбутися від мурашника заливають туди отруйну суміш, на 5 літрів води додати склянку соняшникової олії, склянку рідкого мила і склянка оцту. Запечатайте будиночок плівкою і залиште на два дні.
  11. Мурашники також спалюють. Навколо пагорба зробіть рів, який потрібно залити сірчаним вуглецем, і підпаліть. Так, ми позбавляємося від цілої колонії простими засобами.

Корисні настоянки на травах

  • настій полину;
  • бузини чорної;
  • на листках тютюну;
  • коренів і стебел чистотілу;
  • пижма;
  • гірчиця.

Попри те, що садові мурахи самі можуть виробляти кислоту, дуже бояться появи інших кислот на своїй території. Щоденна обробка кислотою, назавжди допоможе позбутися неприємного сусідства. Для цих процедур можна застосувати:

  • лимонну кислоту;
  • виноградну;
  • соляну;
  • сірчану;
  • оцет.

Щоб боротьба з мурахами на городі стала більш простою, можна влаштувати для мурах пастку, для якої потрібна борна кислота і цукор. Все це потрібно змішати, налити в малий посуд і розставити між грядками, приставивши на край соломинку або листочок, по яких мурахи будуть підніматися до солодкої приманки. Далі борна кислота зробить свою справу і мурахи загинуть.

Для того, щоб не шукати способи, як боротися з мурахами на грядці, слід для профілактики посипати землю сумішшю із попелу, подрібненої деревини та вапна. Так ви збережете свої рослини цілими і неушкодженими.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook