Кімнатна троянда вирізняється з-поміж інших рослин витонченістю і шармом, але трапляється так, що рослина не цвіте. Причиною є неправильні умови вирощування і догляду. Наші рекомендації допоможуть вам створити оптимальні умови для вирощування і цвітіння кімнатної троянди.
Кімнатна троянда – примхлива рослина
Спочатку зазначимо, що догляд за трояндою, яка росте у саду, значно відрізняється від догляду за кімнатною рослиною. Тому не варто вважати, що ви все знаєте і зможете без зусиль виростити квітку на своєму підвіконні.
Якщо ви придбали саджанець троянди в магазині і принесли його додому, не варто відразу його пересаджувати. Квітці потрібен час для повної адаптації. Для цього рекомендується поставити її на східне або південне вікно і поливати добре відстояною водою. Пересаджувати в новий горщик через 2 місяці.
Кімнатні троянди не люблять:
- Занадто сухе повітря і прямі сонячні промені.
- Частий полив холодною водою.
- Присутність на кроні зайвих паростків, стебел і пагонів.
- Холод і протяги.
- Інфекційні захворювання і атаку шкідників.
Як же доглядати за кімнатною трояндою, щоб вона пишно цвіла, радувала своїми яскравими і пахучими квіточками? Для цього знадобляться наші поради і трохи ваших зусиль.
Як правильно доглядати
Найголовніше — не дати рослині загинути відразу після покупки. Це трапляється часто і призводить до розчарування. Поки троянда адаптується до нового місця, варто максимально вберегти її від протягів і холоду. Також краще поставити її в темний куток, ніж під палючі промені сонця.
- Ґрунт. Який ґрунт підходить для рослини? Поживний і пухкий. Таку землю можна придбати в спеціалізованих магазинах або ж приготувати своїми руками. Для цього необхідно змішати дерновий ґрунт, перегній і пісок. Також додається трішки комплексного добрива.
- Горщик. Важливою умовою для цвітіння рослини є розмір горщика. Він повинен бути невеликим і підходити під сформовану кореневу систему квітки. Занадто велику ємність використовувати не варто, оскільки тоді вся волога буде застоюватися в пустотах ґрунту, утворюючи там грибок і плісняву.
- Як приготувати горщик для пересаджування кімнатної троянди? Якщо ємність вже використовувалася раніше, подбайте про те, щоб дно було ретельно очищене від старого ґрунту, оскільки в ньому можуть залишитися інфекції і личинки шкідників. Обов’язково потрібно зробити дренажну систему, яка може складатися з керамзиту або щебеню. Для виведення води потрібно створити зливний отвір.
- Полив. Основний показник нестачі вологи — сухість листя квітки. Як тільки ви помітите це на своїй рослині, потрібно негайно діяти і намагатися поливати рослину регулярно. У сильну спеку троянду можна навіть поливати кілька разів на день. Вода не повинна бути холодною.
- Підживлення. Вносити добрива рекомендується два рази на місяць, але тільки в період активної вегетації троянди. Які підживлювачі слід використовувати? Мінеральні і органічні, у вигляді коров’яку. Але слід враховувати, що коров’як — переносник небезпечних шкідників, тому дозволено застосовувати тільки добре висушений продукт.
- Обрізання. Обрізання кущів кімнатної троянди здійснюється взимку. Потрібно видаляти зіпсовані, надломлені гілки, а також пожовклі листочки.
Отже, правильний догляд за кімнатною трояндою допоможе вам виростити красиву, здорову рослину, яка буде прикрашати ваш будинок і радувати око рясним цвітінням.