медогляд

Щоб медогляд пройшов швидко і спокійно

Важливо завершити проведення профілактичних щеплень за місяць до вступу дитини до садочка чи школи.

Вступ малюка до дитячого садка або школи – хвилюючий момент для всієї родини. У цей період у дитини підвищуються психоемоційні і фізичні навантаження, тому варто переконатися в тому, що малюк до цього готовий за станом здоров’я.

Медичний огляд перед садочком чи школою допомагає вчасно виявити порушення у роботі органів зору, слуху, патології кістково-м’язової системи. І за потреби провести профілактику або лікування виявленої патології, щоб надалі уникнути ускладнень. До такого огляду варто поставитися серйозно, щоб бути впевненим, що нічого не проґавили, і ваша дитина готова до нового, такого важливого періоду свого життя!

Медогляд. Крок 1

При вступі до дитячого садка або школи в пакет обов’язкових документів входить «Медична карта дитини для школи, школи-інтернату, школи-ліцею, дитячого будинку та дошкільного навчального закладу» (форма №026/о, затверджена наказом МОЗ України від 29.05.2013 N 435). У медичну карту вносять відомості про особливості розвитку дитини, захворювання, алергічні реакції, профілактичні щеплення. Крім того, у ній будуть відображені всі результати медичного огляду: лабораторні дослідження, висновки лікарів-фахівців і їхні рекомендації, оцінка фізичного стану здоров’я дитини і рекомендована група здоров’я.

До початку огляду лікарів треба здати аналізи:

  • загальний аналіз крові (здається натще або через 3–4 години після їди);глю
  • коза крові (здається тільки натще!);
  • загальний аналіз сечі (здається вранішня сеча після туалету зовнішніх статевих органів, збирається середня порція);
  • аналіз калу на яйця гельмінтів;
  • аналіз зішкребу на ентеробіоз.

Аналізи в медичному огляді є найважливішою складовою ланкою в оцінюванні загального стану організму дитини. Завдяки вчасно проведеним дослідженням, лікар має можливість виявити складні захворювання на ранніх стадіях, що позитивно впливає на лікування та здоров’я дитини.

Медогляд. Крок 2

Медичний огляд проводять такі лікарі:

  • отоларинголог оглядає дитину та виключає захворювання носоглотки і вух;
  • хірург виключає наявність у дитини хірургічної патології (пупкової кили та ін.);
  • ортопед виключає патологію кістково-м’язової системи (порушення постави, плоскостопість);
  • невролог визначає психоемоційний розвиток, оцінює роботу нервової системи;
  • офтальмолог з’ясовує, чи є в дитини порушення роботи органів зору, та за потреби проводить корекцію;
  • дерматолог (за потреби) дає оцінку стану шкірних покривів дитини;
  • логопед (за потреби) оцінює розмовний розвиток дитини;
  • стоматолог (для школи) оцінює стан зубів та ротової порожнини дитини;
  • гінеколог або уролог (за потреби) виключає патології в сечостатевій системі дитини.

Огляд лікарів інших спеціальностей призначається дітям, що перебувають на обліку з відповідними захворюваннями та в стандартний попередній медичний огляд не входять.

Лікар-педіатр дає висновок про здоров’я дитини, побудований на результатах обстеження, призначає за потреби лікування і радить, на що саме треба звернути увагу при адаптації до садочка та школи. Крім того, лікар звіряє графік щеплень. Важливо завершити проведення профілактичних щеплень за місяць до вступу дитини до садочка чи школи.

Батькам про медогляди

  1. Медичний огляд перед дитячим садочком чи школою не є формальністю. Ми рекомендуємо батькам уважно поставитися до тих незначних відхилень у розвитку малюка, на які звернув увагу лікар. Цим ви захистите своє чадо від проблем у майбутньому.
  2. Щоб медичний огляд не став стресом для дитини, заздалегідь оцініть «можливості» свого малюка: якщо дитина не відразу адаптується у незнайомому місці, оберіть для медичного огляду найменше завантажені години, зверніться до адміністратора медичного центру, щоб порадив відповідний час. Заздалегідь домовтеся з малюком, поясніть, куди та навіщо ви йдете.
  3. Якщо дитина нервує, хвилюється – заспокойте її, візьміть на руки, дайте улюблену іграшку, принесену з дому. Дитина має розуміти, що мама чи тато поруч, а значить їй ніщо не загрожує.
  4. Якщо ваш медогляд почався зі здачі аналізів, і малюк голодний, заздалегідь подбайте про харчування, погодуйте дитину, і її настрій покращиться.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook