Нам усім потрібні пробіотики. Індустрія продажу йогуртів та інших пробіотиків набирає обертів. Однак для того, щоб пробіотики на зразок йогурту і кефіру позитивно впливали на наш кишківник, вони повинні добиратися до самого його кінця в достатніх кількостях. Але те, чи здатні дані продукти робити це, досі науково не доведено. Вуглеводи, які зазнали ферментації на зразок часнику, спаржі або кореня цикорію під назвою пребіотики більш ефективні в процесі відновлення балансу кишківника.
Нам потрібні добавки з пробіотиками. У реальності, лікарі рекомендують подібні добавки тільки пацієнтам, які страждають від синдрому запаленого кишківника (СЗК). Що ж стосується всіх інших людей, то користь від вживання таких добавок в достатній кількості не доведена, як би не намагалися їх просувати знаменитості на своїх сторінках у соціальних мережах.
Клізми для кишечника корисні. Не слід витрачати гроші на так звані клізми. Справді, жертвам важких запорів такі процедури допомагають, але лише тимчасово. Це схоже на масаж, після якого ви відчуваєте себе краще, але не більше ніж на 24 години. Однак масаж ніяк не вирішить причини ваших розладів.
Нам потрібна детоксикація. Існує багато продуктів, які обіцяють очистити і вилікувати кишківник або провести його детоксикацію. Все це шахрайство, оскільки наш кишківник взагалі не потрібно очищати, він не є брудним.
Кишківник не впливає на психіку. Існує стійкий зв’язок між проблемами з кишківником і психічним здоров’ям. При загостренні симптомів СЗК люди скаржаться на сильний стрес і підвищену дратівливість. Система травлення посилає сигнали в мозок, а мозок відправляє їх назад.
Голодування корисне. Є багато теорій про те, що голодування в тому чи іншому режимі позитивно позначається на здоров’ї людини, але експерти радять до нього не вдаватися. Три прийоми їжі в день забезпечують стимуляцію рухливості кишківника, а якщо ви перестаєте їсти, то він більше не виробляє газів. Кишківнику дуже складно віднайти під час голоду волокна, пребіотики і нутрієнти, які вкрай потрібні для здоров’я.