Виявляється, що на перший погляд незначні слабкості надто дорого обходяться людям, завдаючи солідної шкоди їх здоров’ю, стрункості, краси, впевненості в собі, стосунків і якості життя.
Що ж це за маленькі монстри, які, перетворюючись в звичку, псують нам життя та заважають досягати своїх цілей?
- Ви намагаєтеся досягти ідеалу
Можливо, я вас розчарую, але у вас нічого не вийде. Ви не будете ідеальні, тому що ви людина. У вашому житті завжди буде щось, що завадить досягти досконалості: відсутність часу, завал на роботі, проблеми в родині, маленька дитина…
Але вам це і не потрібно. Все, що потрібно для досягнення цілей, пов’язаних з харчуванням і фізичною формою (назву їх фітнес-цілей), — це постійність.
- Шукаєте виправдання, відкладаєте зміни на завтра, понеділок, 1 січня
Китайське прислів’я говорить: «Той, хто боїться зробити перший крок, усе життя проводить на одній нозі».
Що зміниться завтра / понеділок / 1 січня? Нічого не зміниться! Так навіщо чекати і втрачати дорогоцінний час і здоров’я?
- Ви зберігаєте вдома «шкідливі» продукти, а «правильних» продуктів ніколи немає під рукою
Навколишнє середовище має критичне значення для вашого здоров’я. Саме від нього багато в чому залежить, що ви їсте і що не їсте. Джон Берарді, засновник освітньої компанії з питань харчування Precision Nutrition, стверджує: «Якщо у вашому будинку є „нездорова“ їжа, то рано чи пізно її з’їсте або ви, або хтось із ваших близьких».
І відповідно, якщо у вас в будинку є «правильна» їжа, значить, її теж хто-небудь з’їсть, чи не так? Саме доступність та зручність допомагають нам вживати ту чи іншу їжу.
- Ви відволікаєтеся під час їжі
Перший крок до здорового харчування — це розвиток усвідомленості. Вона допомагає вам чути свій організм. Ви починаєте розуміти, коли і скільки вам їсти й коли зупинитися. Якщо під час прийому їжі, ви поспішаєте, дивитеся телевізор або читаєте новини, ваша здатність почути себе йде до нуля.
- Ви мало спите
Занадто короткий і неякісний сон може негативно позначитися на вашому здоров’ї. Сон продовжує молодість і необхідний для загального здоров’я, фізичного відновлення, правильної роботи мозку, гормональної системи та інших систем організму. Нічний сон повинен тривати не менше 7 годин.
- Ви їсте мало фруктів і овочів
Рослинна їжа повинна становити половину вашого раціону. Овочі і фрукти багаті харчовими волокнами, вітамінами, мінералами, які необхідні для здоров’я. Співвідношення овочів до фруктів в залежності від ваших цілей має становити від 7 : 1 до 3 : 1.
- Ви не плануєте меню
Спонтанність — ворог здорового харчування. Якщо ви будете знати, що і коли вам їсти, то ймовірність того, що ви з’їсте не те, що потрібно, сильно скоротиться.
- Ви ходите в магазин без списку
Такий шопінг небезпечний спонтанними покупками, які рідко бувають корисними для здоров’я. Склавши список, ви не тільки заощадите час і зробити найкращий вибір, але й витратите менше грошей.
- Ви налягаєте на перероблені продукти
Ваш раціон повинні становити переважно цілісні продукти. Вони багаті вітамінами, мінералами, харчовими волокнами та не містять консервантів. Продукти промислової переробки, як правило, мають багатий склад, включаючи консерванти, барвники, ароматизатори, трансжири та інші небажані речовини. Ваш організм просто не знає, що з ними робити! Адже ваші предки навряд чи харчувалася такими продуктами.
- Ви їсте мало білка
Білок не тільки є будівельним матеріалом всіх тканин організму, але і дає вам відчуття ситості. Він активізує метаболічні процеси і сприяє виробленню гормонів, які пригнічують апетит і почуття голоду. В результаті ви їсте менше і залишаєтеся ситими довше.
- Ви мало п’єте
За статистикою, від зневоднення страждають більше третини дорослого населення. З віком ризик зневоднення зростає. Приділіть особливу увагу своєму питному режиму. Випиваючи склянку води перед прийомом їжі, ви не лише уникнете зневоднення, але і з’їсте менше.
- Ви зловживаєте «шкідливою» їжею у вихідні дні
У більшості людей вихідні перетворюються в «дні без правил», коли можна все. На сніданок вони наминають бутерброди, в кінотеатрі жують попкорн, під час прогулянки з дітьми заходять за фастфудом, а ввечері поспішають в гості на застілля. Думка про майбутнє в понеділок обмеження штовхає їх до обжерливості. Треба брати від життя все, поки можна!
- Ви суворо обмежуєте себе в їжі
Після веселих вихідних, що супроводжуються переїданням і алкоголем, ви розумієте, що настав час спокутувати «гріхи», і стаєте на шлях аскези. Саме ці дні — дні жорстких обмежень — змушують вас потім, коли настають вихідні, скупитися і продовжувати трапезу, навіть коли ви ситі.
- Постійно перебуваєте під впливом стресу
Стрес є нормальною фізіологічною реакцією організму на загрозу і навіть допомагає вам розвиватися і бути сильнішим. Але якщо стрес дуже сильний або надто довгий, він руйнує здоров’я і погіршує якість життя.
- Ви мислите категоріями «все або нічого»
Підхід «все або нічого» майже ніколи не дасть вам «все». Найчастіше він дає «нічого».
І пам’ятайте про китайське прислів’я. Головне — зробити перший крок. Вже сьогодні.