Хвороба обміну речовин під солодкою назвою цукровий діабет порушує роботу всього організму. На виникнення цієї хвороби і її прогресування в першу чергу впливає вживання їжі, збагаченої вуглеводами і жирами, вона підвищує концентрацію цукру в крові.
Складання дієти при інсулінозалежному діабеті (діабет I типу) потребує врахування віку і ваги хворого, стану організму і дозування інсулінових ін’єкцій, підрахунку енерговитрат організму. Тому дієта при такому типі діабету складається хворим спільно з лікуючим лікарем.
Хворому на діабет II типу (при інсулінозалежному діабеті) дієту можна скласти самостійно, виключивши з неї деякі продукти чи обмежуючи кількість інших.
Виключіть повністю з раціону: алкоголь, будь-копчені і смажені страви, борошняні вироби, ковбаси, соління, консервовані продукти, прянощі, включаючи гірчицю і перець, сало, солодкі фрукти, диню, шоколад, мед, варення, ірис, морозиво, бісквіти, пудинги, жирні сири, сметану.
Обмежуйте вживання: макаронних виробів, рису, горіхів, кальмарів та креветок, картоплі, моркви, буряка, яєць, вершкового масла та рослинних жирів, грибів.
В меню включіть: висівковий і житній хліб, каші з гречки, вівсянки і перлової крупи, відварене м’ясо (нежирні яловичина, риба, птах), кабачки, томати, огірки, редис і шпинат, цибуля, часник, білокачанну і кольорову капусту, лимони, гранати, журавлину, червону смородину, персики, грейпфрути, кислі яблука. На перше корисні овочеві відвари.
З солодкого – медова трава стевія, замінники цукру (в невеликій кількості). З молочних продуктів підійдуть нежирне молоко, кефір, сир, нежирний сир.
З напоїв – трав’яний і зелений чай, натуральна кава, томатний сік.
Харчуйтесь невеликими порціями в день п’ять разів в один і той же час.
Правильне харчування допоможе поправити здоров’я і впоратися з діабетом.