Продай… себе. Як написати резюме, пройти співбесіду і знайти роботу своєї мрії

Молодому спеціалістові знайти роботу нелегко, проте уміння перетворити свої вади на переваги стане запорукою успіху! Головне – впевненість і ...правильна рекламна кампанія себе коханого.

“Нарешті! Складання державних екзаменів, захист дипломної роботи, суворість та вимогливість викладачів – усе лишилося за стінами рідного університету! Диплом на руках, і перший із викликів, які зробить тобі доросле життя, – це працевлаштування.
Ти – молодий, талановитий, ініціативний. То чому б не провести грандіозну PR-акцію?

Пошук роботи – іспит без шпаргалок

Знання, здобуті під час навчання в університеті, додають впевненості у власних силах. Проте для того, щоб не розчаруватися та знайти роботу, яка давала б не лише фінансову незалежність, а й втіху, потрібно діяти розважливо. Наприклад, ось так…

Присвяти час професійному вибору. Запиши на аркуші паперу позитивні та негативні риси свого характеру. Поміркуй, яка діяльність тебе приваблює і які там вимоги до твоїх фахових знань.

Тепер берися до написання резюме (наші поради, як це зробити щонайкраще, знайдеш нижче). Саме цей документ презентуватиме твої здобутки за час навчання в університеті.

Можна скористатися іншим способом пошуку роботи – оголошення на сайтах та в соцмережах. Цікаві пропозиції можна отримати й через особисті контакти, можливо, хтось із друзів має знайомого роботодавця, який із радістю працевлаштував би такого спеціаліста, як ти.

Втім найвідповідальнішим етапом рекламної кампанії буде співбесіда з потенційним роботодавцем. Доклади зусиль, щоб не виказати хвилювання: впевненість переконає працедавця у твоїй надійності і стабільності як майбутнього працівника його компанії.

Під час розмови продемонструй професійну підготовку й готовність удосконалюватися та здобувати потрібні навички. І успіх – гарантовано! Тільки затям: без віри в успіх, а також переконання у тому, що поразки загартовують характер, нічого путнього не буде!

Що розповідають оголошення про пошук роботи?

«Шукаю роботу, будь-яку, дівчина, 22 роки, в/о, диплом з відзнакою»
Ключове слово – будь-яку. На таке оголошення можуть клюнути і сутенери, і директори банків.

«Вимоги до кандидатів: комунікабельність, енергійність, відповідальність»
Це все для того, щоб ти згодом не белькотав про «я не встиг, стомився чи мені щось не сподобалося».

«Досвід роботи обов’язковий»
А якщо в тебе його немає, то зарплата буде значно нижчою. Якщо буде взагалі…
Ну як вам оголошення? Ситуація не є такою безвихідною, як здається на перший погляд. Насправді працедавець розуміє, що поєднувати навчання з роботою не так просто. Він завжди зацікавлений у кадрах із високим рівнем підготовки, а це передбачає, що колишній студент присвятив усі п’ять років навчання своєму професійному вдосконаленню.

Надзвичайно важливим у пошуках першої роботи є вміння переконати потенційного працедавця в якості здобутих знань, показати власну активну життєву позицію та бажання набувати професійних навичок. Як бачимо, запорукою вдалого працевлаштування є мистецтво переконувати, адже тобі потрібно показати себе з найкращого боку, тобто вміло провести власну PR-компанію.

РЕЗЮМЕ, або «КУПІТЬ МЕНЕ!»

Написати резюме не так і важко, потрібно лише сконцентруватися та проаналізувати свою діяльність під час навчання в університеті. Пригадай, які додаткові професійні навички ти здобув. Маєш за плечима курси іноземних мов чи здобув кваліфікацію оператора комп’ютерних систем? Під час навчання брав участь у тренінгах чи семінарах? Виступав на конференціях? То вже твоя перевага.

Часто студентів залучають до волонтерських проектів: організація студентських свят, збирання коштів на дитячий будинок чи заповнення анкет. То знов-таки хоч і невеликий, проте твій досвід роботи. Тоді з позитивним настроєм починай вписувати це в резюме. Щоб воно було ефективним та презентабельним, варто викласти інформацію послідовно, виділивши такі заголовки:

• КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ. Зазвичай цей розділ міститься у правому верхньому кутку. Там зазначають номер телефону, електронну адресу, дату народження.

• ОСВІТА. Цей пункт має містити інформацію про час навчання в університеті. Можеш зазначити студентські нагороди та грамоти. Роботодавець матиме перед очима переконливі факти твоєї життєвої позиції.

• У розділі ДОДАТКОВА ОСВІТА розмісти інформацію про додаткові курси, семінари та тренінги, у яких брав участь.

• ДОСВІД РОБОТИ. Навіть сам факт недовготривалого працевлаштування переконає роботодавця у твоїй готовності натхненно працювати.

• ДОДАТКОВІ НАВИЧКИ. Цей пункт інформує про знання мов, уміння працювати з офісною технікою.

• Свої риси характеру, які ти зможеш використати, працюючи в команді професіоналів, зазнач після заголовку ОСОБИСТІ ЯКОСТІ.

Інформацію про освіту, семінари, тренінги та досвід роботи викладай, починаючи з останнього місця роботи, навчального курсу. Таким чином роботодавець зможе ознайомитися з тим, що ти робив в останні півроку чи рік, твої теперішні захоплення та напрямки діяльності.

СПІВБЕСІДА

Май на увазі, що перше враження найбільш пам’ятне, тому навіть те, як ти зайдеш до кабінету роботодавця, вплине на результат співбесіди.

Приходь вчасно: пунктуальність багато важить під час виконання службових обов’язків.
Не метушись, ввічливо усміхнися та тримай зоровий контакт, коли крокуєш до столу, за яким проходитиме співбесіда.

Коли йдеш довгим коридором із незнайомою людиною, знайди тему для розмови: розкажи, що тобі вже відомо про діяльність цієї компанії, зроби комплімент щодо інтер’єру приміщення. Дружня бесіда зменшить напругу та засвідчить твою комунікабельність.

Чітко відповідай на запитання роботодавця, вкажи свої здобутки та досягнення. Розповідай правдиву інформацію та конкретні завдання, які виконав. Не додавай зайвого, оскільки працедавцеві легко перевірити реальність виконання тієї чи тієї роботи, проходження того або того курсу.

Не забудь довідатися про свої обов’язки як майбутнього працівника, дізнайся про графік роботи, кількість відряджень.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook