Здоров'я та краса Сам собі лікар

7 вправ для здорового хребта за 7 хвилин. І біль – як рукою зніме

Ці вправи досить прості, але ефективні. Виконувати їх можна, як тільки відчуєте дискомфорт. А краще додати хоча б деякі з них у свою щоденну розминку.

Усі ми багато часу проводимо за комп’ютером, а тому мало рухаємося, займаємося фізичною працею. Проблема в тому, що наші тіла не призначені для постійного сидіння. Результати досліджень показують, що такий спосіб проведення часу істотно скорочує тривалість життя. Тому дуже важливо робити вправи, які зміцнюють м’язи спини.

Пропоновані вправи є відмінною терапією, підтримують і розтягують м’язи спини. А ще їх можна виконувати вдома або на роботі.

Робіть ці вправи усього 7 хвилин щодня, щоб подбати про здоров’я спини і позбутися від дискомфорту і болю в хребті!

Вправи для розтяжки спини

1. Ляжте на спину, підніміть праву ногу вгору, притримуючи її рівно руками. Затримайтеся в цьому положенні на 20 секунд, потім зробіть те ж з іншою ногою.

2. Ляжте на спину і зігніть ліве коліно. Опустіть його повільно в праву сторону і правою рукою постарайся притиснути якнайнижче до підлоги. Ліва рука і плече не повинні відриватися від підлоги. Затримайтеся в цьому положенні на тридцять секунд.

Розслабтеся і повторіть це іншою ногою. Повторити потрібно 2-3 рази на кожну сторону. Виконувати рухи потрібно плавно, без різких ривків. Якщо рухи викликають біль – варто зменшити кут повороту.

3. З положення лежачи на спині, зігніть ноги, підніміть одне коліно і притягніть його якомога ближче до грудей. Утримуйте пів хвилини, потім зробіть це іншою ногою. Повторіть по 5 разів кожною ногою.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 392375_4.jpg

4. Ляжте на спину, зігніть ноги в колінах, підніміть одну ногу, поставте п’яту на коліно іншої ноги. Візьміться рукою за щиколотку і повільно підтягніть її якомога ближче до грудей. Утримуйте так пів хвилини. Потім повторіть рух з іншою ногою. Зробіть по 3 рази кожною ногою.

5. Покладіть руки на коліно однієї ноги, а іншу ногу витягніть назад, як на малюнку. Тримайте спину прямо і утримуйте її в такому положенні пів хвилини. Повторіть рух з іншою ногою.

6. Ляжте на бік, візьміть верхню ногу за кісточку і потягніть назад. Тягніть пів хвилини, потім повторіть з іншого боку. Ця вправа також добре розтягує м’язи стегон.

7. У положенні стоячи знайдіть опору на висоті талії. Потім нахиліться вперед. Утримуйте цю позицію протягом пів хвилини. Зробіть коротку перерву і повторіть. Така вправа відмінно розтягує хребет.

Виконуйте всі рухи повільно, без різких рухів, намагаючись добре розтягнути м’язи. Головне – займатися регулярно! Сильна і здорова спина значно покращить якість життя.

За матеріалами

Дата публікації: 09.01.2020 img Поділитися