1. Макарони
Всі люблять макарони, але не всі їх їдять. Мовляв, суцільні калорії. Але насправді паста з твердих сортів пшениці – це корисно. В Італії, до речі, тільки такі макарони і мають право називатися макаронами. Все інше – це макаронні вироби.
Така паста містить складні вуглеводи, які дають тривале відчуття ситості і тим самим допомагають схуднути. А ще вона багата клітковиною, вітамінами Е, РР, В, мінералами і триптофаном – амінокислотою, яка покращує сон і настрій.
2. Вершкове масло
Головний «ворог» фігури, який насправді не ворог, а джерело вітамінів А, В, С, D, Е, кальцію, антиоксидантів і незамінних амінокислот. Натуральне вершкове масло дуже корисне для шкіри, волосся, зору, кісткової і м’язової тканини. Звичайно, якщо їсти його в міру – до 30 г в день.
А ось маргарин, спреди і інші «масло-замінники» справді шкідливі. Часто вони містять величезну кількість солі, транс-жирів та інших шкідливих домішок.
3. Картопля
Картопля багата калієм, клітковиною і вітамінами С, В, РР, фолієвою кислотою, йодом, кальцієм, магнієм і фосфором.
Люди, які худнуть зазвичай бояться крохмалю, якого теж багато в картоплі – завдяки йому картопля така вуглеводна. Але він також благотворно впливає на травлення і знижує рівень «поганого» холестерину. Тому страви з картоплі цілком вписуються в поняття «правильного харчування».
4. Піца
Піцу легко можна зробити корисною, особливо не мудруючи. Досить вибрати тонке тісто з цільнозернового борошна, а начинку з нежирного м’яса, овочів та сиру. Вийде смачна збалансована страва.
5. Солодкі фрукти
Їх звинувачують у великій кількості цукру і радять обмежити. Але, коли ми їмо фрукти, він потрапляє нам в організм не в чистому вигляді, а разом з рослинними волокнами. Вони регулюють процес засвоєння, тому яблуко не зробить з рівнем цукру у вашій крові абсолютно нічого жахливого. А вже корисні елементи, які містяться у фруктах, можна перераховувати до завтра.
6. Майонез
Домашній соус, приготований з якісних інгредієнтів – це калорійна, але дуже навіть корисна заправка. Завдяки олії, часнику і яйцям він містить вітаміни А, D, E, K, РР, С і В, корисні жирні кислоти, фосфор, магній, залізо і кальцій.