“Живий” ягідний мікс
1 кг малини, смородини та суниці, 1,2–1,5 кг цукру.
Подрібнити ягоди блендером або товкачем, додати цукор, перемішати, щоб цукор розчинився. розлити у стерильні банки, закрити капроновими кришками, зберігати в холодильнику.
Малина в желе з порічок
0,5 кг малини, 0,5 кг порічок, 0,5 кг цукру.
Малину перебрати, скласти в чисті півлітрові банки. Порічки промити, протерти через сито або перемолоти, змішати з цукром, довести до кипіння й залити ними ягоди малини в банках. Накрити кришкою і стерилізувати у киплячій воді 10 хв Закатати.
Сухе варення “Смоква”
1 кг малини, 500 г цукру.
Розім’яту і протерту через сито малину змішати з цукром (500 г цукру на 1 кг маси) й уварювати на слабкому вогні, постійно помішуючи. Момент готовності визначають так: маса повинна відділятися від дна миски і тягнутися за лопаточкою.
Пласке блюдо змочити холодною водою, викласти на нього готову смокву, розрівняти ножем. Коли смоква підсохне, розрізати її на квадратики, ромбики, смужки (можна розрізати формочками для печива), вкласти у скляні банки чи коробки, пересипаючи цукровою пудрою.
Варення з цілими ягодами
1 кг малини, 1 кг цукру, 150 мл води.
Підготовані ягоди пересипати половинною норми цукру (0,5 кг на 1 кг ягід) й залишити на 5-6 годин у прохолодному місці. Після вистоювання злити сік, що виділився, додати до нього решту цукру (0,5 кг на 1 кг ягід), воду (150 мл на 1 кг ягід) і зварити сироп. Гарячим сиропом залити ягоди й варити варення до готовності. Готове варення гарячим розфасувати, закрутити й охолодити.
Асорті ягідне “Вітамінне”
1 кг ягід, 1,5 кг цукру.
Пропустити через м’ясорубку свіжі ягоди (малину, вишню, аґрус). На 1 кг цієї маси взяти по 1,5 кг цукру. Перемішати, довести до кипіння, але не кип’ятити. Розлити у банки. Це варення добре зберігається без герметичної упаковки, але в прохолодному місці
P.S. І не забудьте насушити малини!
Варення варенням, а ось найефективніший засіб при застуді – настій ягід сухих (30 г сухих ягід заварити в 200 мл окропу, настояти 20 хвилин, вживати на ніч по дві склянки), або гарячий чай з них (2 ст. ложки на 1 скл. окропу, пити 2-3 склянки протягом години).